apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com
DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Suplementy na mięśnie, stawy i kości

( ilość produktów: 76 )

Zróżnicowana oraz bogata w warzywa i owoce dieta zapewnia dostarczanie organizmowi wszystkich niezbędnych składników, zwłaszcza witamin i minerałów. Jednak bardzo często brak czasu i pośpiech powodują, że sięgamy po fast foody i produkty wysoko przetworzone. Efektem jest niedobór cennych składników. W celu ich uzupełnienia konieczna jest suplementacja odpowiednimi preparatami.

Kości, stawy, mięśnie

To właśnie w ich przypadku najczęściej odczuwany jest niedobór cennych składników. Objawia się on w różny sposób. Przede wszystkim pojawia się ból pleców, kolan, bioder, mięśni oraz stawów. Zmniejsza się ich ruchomość i coraz częściej podatne są na uszkodzenia. Długotrwały niedobór witamin i minerałów prowadzi do rozwoju chorób o charakterze przewlekłym, które w efekcie powodują znaczne ograniczenia i dyskomfort w codziennym funkcjonowaniu.

W przypadku dolegliwości związanych z układem kostno-mięśniowym pomocne są suplementy, które zawierają odpowiednie witaminy i minerały. Nie tylko uzupełnią ich niedobory, ale także zmniejszą dolegliwości bólowe oraz stany zapalne, pozwolą także na odbudowę np. chrząstki stawowej.

 

 

 

 

» Czytaj więcej

Suplementy na mięśnie

Mięśnie do prawidłowego wzrostu i funkcjonowania potrzebują przede wszystkim kolagenu, czyli białka. Jego niedobór powoduje niską masę mięśniową oraz bóle mięśni. Zaradzić temu mogą suplementy dostępne w naszej aptece. W ofercie posiadamy suplementy w postaci kapsułek lub maści i żelów. Te ostatnie bardzo szybko przynoszą ulgę w przypadku bólu i nie obciążają układu pokarmowego.

Suplementy na stawy

Stawy to element, który szybko reaguje nie tylko na niedobór podstawowych składników, ale także na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, przede wszystkim zanieczyszczenia. Dla ich prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest glukozamina, która odgrywa bardzo ważną rolę w budowaniu mazi odgrywającą bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu stawów. Preparaty z glukozaminą polecane są przede wszystkim osobom uprawiającym sport oraz z nadwagą. W obu przypadkach stawy narażone są na nadmierne przeciążenia.

Suplementy na kości

Do prawidłowego rozwoju systemu kostnego niezbędna jest witamina D. Wiele osób uważa, że koniecznie trzeba podawać ją dzieciom, a później suplementacja jest zbędna. to tylko część prawdy. Organizm ludzki nie wytwarza samodzielnie witaminy D, ale pod wpływem promieni słonecznych zostaje aktywowana i bierze aktywny udział w budowaniu układu kostnego. Niedobór witaminy D może powodować osteoporozę, czyli łamliwość kości. Problem ten dotyczy przede wszystkim osób, które ukończyły 40 rok życia. To one w pierwszej kolejności powinny wykonać badania na osteoporozę i suplementować niedobór witaminy D.

Warunki klimatyczne Polski sprawiają, że promienie słoneczne w okresie jesieni i zimy nie zapewniają wystarczającej syntezy witaminy D. problem rozwiążą suplementy dostępne w naszej aptece.

Uzupełnienie o suplementy to bardzo dobry sposób na dostarczenie organizmowi wszystkich niezbędnych składników do prawidłowego funkcjonowania.

 

 

 

 

apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel