apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com
DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Układ moczowy

( ilość produktów: 17 )

Układ moczowy

Układ moczowy należy do najważniejszych układów w organizmie człowieka. To właśnie od jego sprawności zależy prawidłowe oczyszczenie ciała oraz usuwanie z niego toksyn. Problemy z nerkami lub pęcherzem są uciążliwe i bolesne. Na szczęście dolegliwości te mogą zostać zmniejszone dzięki stosowaniu odpowiedniej suplementacji.

 

 

 

 

» Czytaj więcej

Złe nawyki

Na stan układu moczowego mogą wpłynąć niewłaściwe nawyki. Siedzący tryb życia, mało ruchu, a do tego też zakażenia wirusowe i bakteryjne mogą przyczynić się do wystąpienia chorób nerek i pęcherza. Infekcję można złapać na wiele sposobów. Wystarczy kąpiel w zimnej wodzie albo zbyt krótka koszulka. Przyczyną wielu infekcji może też być niedostateczna higiena lub po prostu kontakt z bakteriami np. znajdującymi się w basenowej wodzie. Niektóre problemy z układem moczowym wynikają także z wieku. W przypadku mężczyzn wraz z wiekiem mogą pojawić się dolegliwości prostaty (m.in. jej przerost), które uniemożliwiają normalne wypróżnianie się.

Wyjątkowo bolesne

Choroby układu moczowego należą do wyjątkowo bolesnych. Ból nerek oraz ból przy oddawaniu moczu można zaliczyć do najbardziej nieprzyjemnych doznań. Z tego powodu w razie, gdy się on pojawi, należy jak najszybciej podjąć działania, które mają na celu zmniejszenie dolegliwości oraz jej objawów. Oczywiście ważne jest też to, by nie walczyć wyłącznie z objawami, ale leczyć także samą przyczynę dolegliwości i zapobiegać jej nawrotom. W wielu wypadkach wystarczy wyłącznie prawidłowa suplementacja diety. W przypadku infekcji bakteryjnych i wirusowych może się jednak okazać, że nie obędzie się bez interwencji lekarza i przyjmowania leków wydawanych na receptę.

Odpowiedź tkwi w naturze

Na szczęście wiele naturalnych substancji pozyskiwanych z ziół może sprawdzić się w zmniejszaniu dolegliwości układu moczowego. Szczególnie popularne jest stosowanie: żurawiny, dziurawca, brzozy, pokrzywy, skrzypu polnego, babki lancetowatej oraz arniki. Są one podstawą ziołowych preparatów, które mogą wzmacniać poszczególne narządy układu moczowego i zmniejszyć ryzyko wystąpienia dolegliwości. Wiele z nich można stosować nawet profilaktycznie w okresach szczególnego narażenia na infekcje. Zdecydowanie warto dołączyć te suplementy do swojej diety.

 

 

 

 

 

 

apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel