apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com
DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wzrok, zdrowe oczy

( ilość produktów: 55 )

Bez wątpienia zdrowy wzrok ma ogromne znaczenia dla jakości życia każdego człowieka. Z tego powodu kluczowa jest prawidłowa suplementacja, która zmniejsza ryzyko wystąpienia dolegliwości narządu wzroku. Dzięki niej można zapobiegać i zmniejszać dokuczliwość ewentualnych objawów. W końcu można też wspierać prawidłowe widzenie.

 

 

 

» Czytaj więcej

Problem osób w każdym wieku

Kiedyś uważano, że problemy ze wzrokiem dotyczą wyłącznie starszych osób i są jedną z oznak związanych ze starzeniem się organizmu. W rzeczywistości jednak jesteśmy narażeni na nie wszyscy, niezależnie od wieku. Wszechobecne ekrany sprawiają, że nasz wzrok jest szczególnie podatny na uszkodzenia. Obecnie wiele osób nie tylko pracuje przy monitorach, ale także spędza przy nich swój wolny czas. Oglądanie filmów, ulubionych programów, granie w gry czy czytanie książek jest teraz realizowane najczęściej za pośrednictwem telefonów i komputerów. Z tego powodu światłoczułe komórki, które są zlokalizowane w siatkówce oka, pracują niemal cały czas na pełnych obrotach. To z kolei może mieć niekorzystne skutki. Dlatego właśnie tak ważne jest zadbanie o prawidłową suplementację, która dostarczy siatkówce oka wszystkiego, co niezbędne, by mogła się ona regenerować. W takim wypadku najlepiej sprawdzają się preparaty, które zawierają witaminę A, czyli tzw. retinol oraz luteinę. Oczywiście warto też wprowadzić pewne zmiany w swoim trybie życia i upewnić się, że nie jest on szkodliwy dla zdrowia.

Wiele możliwości

Zdrowe oczy są bardzo ważne. Nie ma jednak jednej drogi, która prowadzi do utrzymania ich w dobrym stanie. Dlatego właśnie na rynku dostępna jest cała gama różnego typu suplementów wspierających wzrok. Wśród nich są tabletki, kapsułki, a nawet krople. Wśród najczęściej wybieranych substancji leczniczych znajdują się: luteina oraz zeaksantyna. Są one dodatkowo wspierane przez witaminy, mikroelementy, antyoksydanty oraz zioła takie jak aksamitka. Ogromnym zaufaniem pacjentów cieszy się także borówka, która jest prawdziwą bombą witaminową i ma udowodnione działanie, jeśli chodzi o wspieranie narządu wzroku.

Zadbaj o witaminy!

By zadbać o zdrowe oczy, w pierwszej kolejności należy zadbać o dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin. Wśród nich kluczową rolę odgrywa witamina A. Dzięki niej można uniknąć "kurzej ślepoty", czyli pogorszonego widzenia po zapadnięciu zmroku. To bardzo ważne, bo słabsze widzenie w określonych porach dnia może zdecydowanie pogorszyć jakość życia. Osoby cierpiące na "kurzą ślepotę" często mają problem z prowadzeniem pojazdu wieczorem i w nocy. Stąd też oczywista jest potrzeba suplementowania witamin i składników mineralnych, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie wzorku.

Nie czekaj zbyt długo!

W przypadku narządu wzroku bardzo ważne jest jak najszybsze działanie. Jeśli zauważysz u siebie objawy jakichkolwiek dolegliwości, to powinieneś jak najszybciej zgłosić się do okulisty. Bardzo ważne jest też to, że wielu schorzeniom można zapobiec dzięki odpowiedniej profilaktyce. Jeśli będziesz regularnie przyjmować suplementy diety oraz dbać o higienę oka, to ryzyko wystąpienia problemów ze wzrokiem zdecydowanie się zmniejszy. Pamiętaj też o stosowaniu kropli, dzięki którym gałka oczna nie wysycha oraz jest mniej narażona na wpływ zanieczyszczeń powietrza w tym smogu. Dzięki nim będziesz odczuwać mniejszy dyskomfort.

 

 

 

apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel