apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com
DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czyszczenie uszu u dzieci

( ilość produktów: 5 )

Czyszczenie uszu u dzieci to jeden z ważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Usuwanie zalegającej woskowiny pozwala zachować drożność przewodów słuchowych oraz zapobiega tworzeniu się czopów. W ApteczkaDziecka.pl posiadamy preparaty i akcesoria, które ułatwiają czyszczenie uszu niemowląt.

 

» Czytaj więcej

Czyszczenie uszu niemowląt – kiedy rozpocząć?

Dostępne w naszym sklepie spraye do czyszczenia uszu dla dzieci można stosować, w zależności od rodzaju, od 3. miesiąca życia dziecka lub od 6. miesiąca. Do tego momentu wystarczająca jest codzienna higiena uszu dziecka, odbywająca się podczas innych zbiegów pielęgnacyjnych. Nie należy jednak używać w tym celu patyczków kosmetycznych. Mogą one wprowadzić woskowinę w głąb ucha. Kiedy dziecko osiągnie odpowiedni wiek, można rozpocząć czyszczenie uszu niemowlęcia przy pomocy dostępnych w ApteczkaDziecka.pl wyrobów medycznych.

Higiena uszu dziecka – dlaczego jest tak ważna?

Nadmiar zalegającej woskowiny może sprawić, że we wnętrzu ucha utworzy się czop woskowinowy. Przyczynia się to do zatkania przewodu słuchowego. Upośledza więc słuch dziecka, jak również może wywołać szumy uszne i dyskomfort. Natomiast drobnoustroje, które znajdują się w woskowienie, grożą pojawieniem się u dziecka bolesnej infekcji. Dostępne w naszym sklepie preparaty do czyszczenia uszu dla dzieci zdecydowanie ułatwiają pielęgnację uszu maleństwa, ponieważ skutecznie rozpuszczają woskowinę. Dodatkowo większość z nich ma działanie nawilżające, dzięki czemu ograniczają ryzyko dłuższego zalegania woskowiny wewnątrz ucha.

Czyszczenie uszu u dzieci – jak często?

Oferowane spraye do czyszczenia uszu należy regularnie stosować do profilaktycznej higieny uszu maleństwa. Wystarczające jest stosowanie preparatów 1-2 razy w tygodniu. Jednak u dzieci z tendencjami do infekcji można je aplikować częściej lub również podczas kąpieli, by uniknąć zalegania wody w uszach. Utrzymanie prawidłowej higieny uszu jest bardzo ważne w przypadku dzieci noszących aparaty słuchowe. Podczas infekcji związanej z katarem można skorzystać z Aspiratora – odciągacza kataru, urządzenie to minimalizuje ryzyko przeniesienia się infekcji na uszy dziecka.

Wyroby medyczne i akcesoria do czyszczenia uszu dla dzieci

Oferowane w naszym sklepie spraye i akcesoria ułatwiają czyszczenie uszu. Dla dzieci przygotowaliśmy najpopularniejsze preparaty w formie łagodnych sprayów do uszu. Dzięki zawartości roślinnych olejków większość z nich natłuszcza błonę śluzową i wspomaga pielęgnację uszu. Ponadto niektóre pomagają przy bolesnych infekcjach. Oprócz płynnych środków ułatwiających usuwanie woskowiny, w ApteczkaDziecka.pl oferujemy także gruszkę z gumową miękką końcówką. Pozwala ona usunąć wodę lub woskowinę – wystarczy włożyć końcówkę gruszki do przewodu słuchowego i delikatnie nacisnąć.

Dostępne preparaty dostosowane są do potrzeb dzieci w różnym wieku. Dlatego zalecamy wybór tych, które posiadają wyraźną informację o możliwości stosowania ich u najmłodszych.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą produktów do czyszczenia uszu u dzieci.

 

apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel