apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com
DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Stres, przemęczenie, sen

( ilość produktów: 56 )

Stres dotyka każdego z nas. Nie sposób przed nim uciec, bo dotyka on wszystkich, niezależnie od wieku, charakteru czy czynników genetycznych. Szybkie tempo życia sprawia również, że coraz więcej osób jest przemęczonych, co jeszcze bardziej zwiększa ich podatność na stres. To z kolei może powodować też problemy z zasypianiem... które może być przyczyną przemęczenia. Błędne koło się zamyka. Na szczęście można znaleźć z niego ucieczkę dzięki stosowaniu dedykowanych suplementów diety.

 

 

» Czytaj więcej

Zaufaj naturze

W pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na suplementy stworzone na bazie naturalnych składników. Dzięki nim można dość szybko pokonać przemęczenie i umożliwić sobie spokojny sen. Dobrze dobrane tabletki pomagają ukoić skołatane nerwy i znaleźć wewnętrzny spokój. To z kolei wpływa na wszystkie inne aspekty zdrowia - fizycznego i psychicznego. Jeśli chodzi o naturalne składniki suplementów, największym zaufaniem cieszą się środki stosowane od wieków w ziołolecznictwie. Lawenda, melisa, ashwagandha, dziurawiec, szyszki chmielu czy kozłek lekarski (tzw. waleriana) to podstawa wielu suplementów. Preparaty na ich bazie są dostępne bez recepty i są często zalecane w stanach ciągłego niepokoju, osłabienia odporności, trudnościach w zasypianiu, a nawet przy braku koncentracji. Naturalne kompozycje ziół warto stosować już przy pierwszych objawach stresu. Niektóre z nich można nawet stosować profilaktycznie.

Pomoc w adaptacji

W przypadku tabletek uspokajających warto też zwrócić uwagę na te, które zawierają dodatki adaptogenów. Są to wyjątkowe substancje, które ułatwiają organizmowi dopasowanie się do zmiennych warunków oraz zmniejszają odczuwane w związku z tym zdenerwowanie i przemęczenie. Do adaptogenów należy żeń-szeń oraz różeniec górki (tzw. arktyczny korzeń). Są one coraz częściej składnikiem środków zmniejszających odczuwany stres. Często są one wspomagane przez kompozycje witamin i minerałów, które także ułatwiają koncentrację oraz umożliwiają lepsze i wydajniejsze działanie układu nerwowego.

A co ze snem?

Dobrze dobrane suplementy diety mogą też zmniejszyć trudności w zasypianiu. Zwykle są to preparaty, które zawierają melatoninę. To właśnie ona umożliwia skrócenie czasu potrzebnego do zaśnięcia. Zdarzają się również leki, których zadaniem jest zmniejszenie chrapania, które może utrudniać spokojny sen wszystkim domownikom. Wprawdzie wiele osób sięga po silne środki nasenne przepisywane przez lekarza na receptę, to warto zacząć od przyjmowania tabletek o łagodniejszym działaniu. W wielu wypadkach jest ono wystarczające, by umożliwić spokojne przespanie nocy. Co ważne, po dobrym wypoczynku dużo łatwiej jest zachować spokój przez cały dzień oraz nie ulegać presji stresu.

 

 

apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel