apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com
DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Układ pokarmowy

( ilość produktów: 112 )

 

Dbanie o układ pokarmowy jest niezwykle ważne. Jego sprawność wpływa na działanie całego organizmu - od wchłaniania substancji odżywczych aż po samopoczucie. W jego skład wchodzi wiele narządów, w tym: przełyk, żołądek, jelito grube oraz gruczoły trawienne tj. ślinianki, wątroba oraz trzustka. Wszystkie te organy muszą działać sprawnie i wydajnie. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy z jego funkcjonowaniem, należy sięgać po odpowiednie medykamenty. Profilaktycznie można także stosować suplementy, które wspomagają pracę całego układu pokarmowego lub jego poszczególnych elementów.

 

 

 

 

» Czytaj więcej

Konsekwencje złej diety

Podstawy problemów z układem pokarmowym są różne. Najczęściej są one związane z błędami dietetycznymi. Dużo tłustego, ostrego jedzenia, żywność wysokoprzetworzona, do tego jeszcze liczne słodycze to często codzienność osób, które nie przywiązują wagi do jakości spożywanych posiłków. To niestety nie obchodzi się bez echa dla zdrowia człowieka oraz jego samopoczucia. Błędy żywieniowe mogą mieć opłakane konsekwencje. Oznaczają problemy z wypróżnianiem się, bóle brzucha, wzdęcia, niestrawność, zaparcia, biegunki, silne gazy i problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi. To wszystko sprawia, że koniecznością staje się wprowadzenie zmian w codziennej diecie oraz sięgnięcie po odpowiednie preparaty, które mogą pomóc w zmniejszeniu tych dolegliwości.

Zaufaj naturze

W przypadku wystąpienia dolegliwości ze strony układu pokarmowego koniecznie należy zmienić dietę na lekkostrawną. Oprócz tego warto sięgać też po suplementy na bazie naturalnych składników. Najczęściej można wśród nich znaleźć: kminek, anyż, miętę pieprzową, korę kruszyny, korzeń rzewienia oraz liście senesu. W zależności od rodzaju leczonego schorzenia często stosuje się substancje takie jak: famotydyna, ranitydyna, omeprazol, pantoprazol, dimetikon, simetikon, olej rycynowy, laktulozę i glicerynę. W przypadku leczenia biegunki niezastąpione są: diosmektyt, loperamid oraz nifuroksazyd.

Kultury dobrych bakterii

W przypadku układu pokarmowego nie można zapominać o bardzo ważnej roli, jaką odgrywają w nim żywe kultury bakterii. Są one niezwykle ważne nie tylko ze względu na wspieranie procesów trawiennych, ale również wpływają na odporność człowieka, znacznie ją podnosząc. Najbardziej popularne są bakterie z rodzaju Lactobacillus. Są one zawarte w probiotykach, które mogą być zażywane w postaci tabletek, kapsułek, syropów i kropli. Ich przyjmowanie zalecane jest osobom w każdym wieku. Specjalne preparaty są dedykowane dzieciom już od pierwszych dni życia i mogą one zmniejszyć dolegliwości związane z kolką niemowlęcą.

 

 

 

 

 

apteczkadziecka.pl Reviews with ekomi-pl.com pixel