DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dziecięca apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

2023-12-27
Dziecięca apteczka - co powinno się w niej znaleźć?

W trosce o zdrowie dziecka warto być zapobiegliwym, aby w razie potrzeby szybko zapewnić mu pierwszą pomoc w nagłych przypadkach. Z tego względu ważne jest posiadanie prawidłowo zaopatrzonej apteczki dziecięcej. Sprawdź, co dokładnie powinno się w niej znaleźć!

Leki na przeziębienie i grypę

Jednym z podstawowych elementów dziecięcej apteczki powinny być leki na przeziębienie i grypę, w tym środki przeciwgorączkowe. Warto zwrócić uwagę na preparaty, które nie tylko obniżają gorączkę, ale także działają przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Przykładem są chociażby produkty z ibuprofenem w postaci smacznych syropów. Dobrym wyborem mogą być także leki przeciwgorączkowe na bazie paracetamolu, dostępne w formie zawiesiny lub czopków. Dzięki tego typu preparatom uda Ci się szybko obniżyć gorączkę dziecka w nagłych przypadkach. Co jeszcze powinno znaleźć się w apteczce? Przeziębieniu i grypie często towarzyszy ból gardła, dlatego nie możesz zapomnieć o lekach zwalczających tę dolegliwość. Warto zatem dołączyć do apteczki tabletki do ssania, gumy rozpuszczalne lub preparaty przeciwbólowe w formie sprayu. Nie możesz też zapomnieć o syropie przeciwkaszlowym. Najlepiej wybierz produkt, który nie tylko zwalcza częstotliwość kaszlu, ale także ułatwia odkrztuszanie. Przykładem może być Herbapect Junior o słodkim, malinowym smaku. Do apteczki koniecznie należy też dodać preparat ułatwiający oddychanie. Świetnym wyborem będzie chociażby spray do nosa Ectoclarin na bazie soli morskiej.

Środki do udzielenia pierwszej pomocy

W dziecięcej apteczce koniecznie muszą się znaleźć środki do udzielenia pierwszej pomocy. których użyjesz w przypadku skaleczenia lub rany. Należy pamiętać przede wszystkim o preparatach odkażających i dezynfekujących, takich jak Octenisept i woda utleniona. W apteczce dla malucha muszą znaleźć się także materiały opatrunkowe, w tym jałowe gaziki, bandaże i plastry. Warto wybrać środki opatrunkowe z kolorowymi nadrukami, które spodobają się Twojemu dziecku. Przykładem są plastry Hartmann Cosmos PJ Masks z motywem zainspirowanym popularnym serialem dla najmłodszych.

Suplementy i probiotyki dla dzieci

W dobrze zaopatrzonej apteczce dziecięcej powinno znaleźć się miejsce także na suplementy diety oraz probiotyki, w tym środki wspomagające pracę układu trawiennego. Warto pamiętać chociażby o preparatach wzmacniających odporność. Dobrym wyborem będą na przykład syropy witaminowe, kapsułki z kwasami DHA czy kompleksy witamin w kapsułkach. Nie można również zapomnieć o środkach wspomagających odbudowę mikroflory bakteryjnej jelit, takich jak na przykład Acidolac. Należy też przygotować się na wypadek nagłej biegunki. W tym przypadku ważne będą nie tylko środki typowo przeciwbiegunkowe, ale także elektrolity, które pomogą wzmocnić organizm przy częstych wypróżnieniach.

Nie daj się zaskoczyć nagłym wypadkom i zadbaj o odpowiednie zaopatrzenie dziecięcej apteczki. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać terminy ważności przechowywanych w niej leków i suplementów, oraz na bieżąco uzupełniać braki.

pixel