DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak chronić się przed komarami i innymi owadami?

2023-08-09
Jak chronić się przed komarami i innymi owadami?

Masz dość komarów, meszek i innych owadów, które uprzykrzają Twój wakacyjny wypoczynek? Dzięki kilku skutecznym sposobom możesz zapobiec uciążliwym spotkaniom z insektami. Sprawdź, jak się chronić przed owadami - zarówno na spacerze, jak i w domowym zaciszu.

Zastosuj moskitierę

Jak pozbyć się komarów i much, które w cieplejsze dni niemal codziennie wlatują do Twojego mieszkania? Jednym ze skuteczniejszych sposobów na domową ochronę może być zastosowanie moskitiery. Wystarczy założyć ją w oknie, aby zabezpieczyć dom przed obecnością owadów. Dzięki moskitierze będziesz mógł bez obaw otwierać okno, nawet przy zapalonym świetle.

Wykorzystaj naturalne olejki eteryczne

Komary, meszki i inne owady są bardzo wrażliwe na niektóre zapachy, które skutecznie je odstraszają. Pod tym kątem warto zwrócić szczególną uwagę na naturalne olejki eteryczne. Możesz je stosować zarówno w domowym zaciszu, jak i na tarasie. Musisz tylko odmierzyć kilka kropli do kominka zapachowego lub nawilżacza. Można również aplikować eteryczne kompozycje zapachowe bezpośrednio na skórę, aby zabezpieczyć się przed owadami podczas spacerów. Jeśli zależy Ci na ochronie przed kleszczami, zastosuj mieszankę na bazie olejku eukaliptusowego, olejku z trawy cytrynowej oraz geranium. W odstraszeniu komarów i meszek skuteczny okaże się olejek eukaliptusowy bez dodatków. Dobrym wyborem są także olejki cytrynowe, z mięty pieprzowej i lawendy, które chronią również przed uciążliwymi muchami.

Używaj repelentów

Skuteczną ochronę przed komarami i innymi owadami zapewnią Ci także odpowiednio dobrane repelenty. Warto je stosować przed każdą aktywnością na świeżym powietrzu. Wystarczy spryskać skórę wybranym preparatem, aby odstraszyć od siebie kleszcze, komary czy meszki. Pamiętaj, aby podczas dłuższej aktywności w plenerze kilkukrotnie spryskiwać ciało. Większość repelentów działa około 4 godzin - po tym czasie należy użyć ich ponownie, aby zapach wciąż był wystarczająco intensywny.

Warto również postawić na ikarydynę, które jest odpowiednio bezpieczna, a przy tym równie skuteczna co DEET. Jeśli chodzi o DEET to warto pamiętać, że w zależności od stężenia 9% 25% czy 50% produkt będzie odpowiedni dla dzieci, leśników czy też nada się w tropiki. tropiki

Odpowiednie produkty dla dzieci

Wśród dostępnych preparatów znajdziesz też produkty dedykowane dzieciom. To doskonały wybór, aby ochronić pociechy przed bolesnymi ukąszeniami. Przykładem może być płyn przeciwko insektom Ziaja antyBzzz, który odstrasza nie tylko kleszcze i komary, ale także osy i meszki. W jego składzie znajdziesz D-pantenol o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym. Repelent jest bezpieczny dla dziecka i może być stosowany już od 12 miesiąca życia. Warto podkreślić, że nie podrażnia skóry, dlatego sprawdza się nawet w przypadku jej nadmiernej wrażliwości. Również ten środek należy stosować do kilka godzin dla uzyskania pełnej skuteczności.

Zapomnij o uciążliwych komarach, meszkach i niebezpiecznych kleszczach. Dzięki wysokiej jakości repelentom skutecznie zabezpieczysz skórę przed ukąszeniami owadów. Możesz także zastosować naturalne olejki eteryczne, samemu komponując mieszankę zapachów odstraszających insekty. Pamiętaj również o zamontowaniu w oknie moskitiery, aby zabezpieczyć mieszkanie przed komarami i muchami.

pixel