DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dbać o delikatną pupę niemowlaka? Poznaj praktyczne wskazówki naszych ekspertów.

2022-09-09
Jak dbać o delikatną pupę niemowlaka? Poznaj praktyczne wskazówki naszych ekspertów.

Kiedy na świat przychodzi dziecko, wszystko się zmienia. Jeśli jest to pierwszy bobas, trzeba od podstaw nauczyć się odpowiedniej pielęgnacji. Jednak również przy kolejnym dziecku mogą pojawić się nowe wyzwania i dotychczas nieznane problemy, którym trzeba będzie stawić czoła.

Gładka jak pupa niemowlaka  

Czy pupa niemowlęcia zawsze jest gładka, delikatna i miła w dotyku niczym jedwab? Z założenia tak właśnie powinno być, jednak nieodpowiednia pielęgnacja może doprowadzić do sporych problemów skórnych. Pielęgnacja pupy niemowlaka to duże wyzwanie. Jest kilka zasad, które zawsze warto stosować. Przede wszystkim należy oczyścić pupę podczas każdej zmiany pieluchy. Systematyczność i regularność jest niezwykle istotna.   Bardzo ważne jest, aby skóra dziecka (w okolicach pupy oraz miejsc intymnych) miała dostęp do świeżego powietrza. Należy więc zadbać o wietrzenie tych okolic, zostawić bobasa bez pieluszki chociaż na kilka minut, parę razy w ciągu dnia, a jeśli nie będzie przeszkód - nawet częściej. Aby nie zabrudzić podłoża, wystarczy zabezpieczyć miejsce odpowiednim podkładem, który nie przepuszcza wody.

Dziś modne jest ułatwianie sobie życia i używanie jednorazowych chusteczek do higieny najmłodszych. Jednak kiedy tylko jest taka możliwość, należy umyć pupę dziecka pod bieżącą wodą. Ten sposób utrzymania higieny jest najlepszy i zapobiega problemom skórnym.

Ciało dziecka nie jest narażone na kontakt z różnego rodzaju toksycznymi substancjami i alergenami. Każde zaniedbanie higieny u małego dziecka szybko prowadzi do podrażnień, odparzeń.   Myjąc pupę dziecka, trzeba dopilnować, aby:

- temperatura wody była odpowiednia - ciepła, nie za gorąca, nie za zimna. Inaczej dziecko może zostać oparzone albo odczuwać bardzo duży dyskomfort;

- podmywać dziecko w odpowiednim kierunku - od przodu do tyłu. Jest to szczególnie ważne w przypadku dziewczynek. Mycie w kierunku przeciwnym może doprowadzić do infekcji intymnych oraz chorób układu moczowego.  

Profesjonalne wsparcie  

Odparzenia pieluszkowe to duży problem. Czasem pojawiają się nawet wtedy, kiedy opiekunowie wzorowo dbają o higienę. Potrzebne jest wtedy specjalistyczne wsparcie. Produkty linii Bepantehen codziennie są ogromną pomocą dla rodziców w wielu domach.  

Krem, który zapewnia codzienną pielęgnację i skutecznie chroni przed odparzeniami pieluszkowymi powinien znaleźć się w wyprawce każdej mamy. U bobasów coraz częściej diagnozuje się atopowe zapalenie skóry i egzemę. Pojawiają się również poważne problemy skórne związane z alergią i nietolerancjami pokarmowymi. Nie wolno wtedy liczyć na to, że problem rozwiąże się sam. Trzeba wdrożyć skuteczne leczenie. Żadne dziecko nie powinno cierpieć i męczyć się z powodu swędzenia i zaczerwienienia skóry. Odpowiednia pielęgnacja świetnie chroni przed zaostrzeniem choroby.  

Rodzicielstwo to sztuka wyboru. Na rynku dostępnych jest mnóstwo kosmetyków i specjalistycznych produktów do pielęgnacji skóry malucha, nic dziwnego, że rodzice czują się zagubieni. Warto zdecydować się na produkty renomowanego producenta, dostępne w aptece. Bezpieczeństwo malucha zawsze powinno być priorytetem.

Polecane

pixel