DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry z AZS?

2021-02-02
Jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry z AZS?

Atopowe zapalenie skóry jest chorobą bardzo często występującą u małych dzieci, jednak i u wielu dorosłych problem ten stanowi męczącą i trudną przypadłość. Pielęgnacja skóry z AZS to kluczowe znaczenie dla odpowiedniego jej wyglądu, jak również i jak najlepszej kondycji. Jakie więc kosmetyki dla skóry z AZS stanowią najlepszy wybór? Jakie wybrać, by te spełniły swoje zadania?

AZS - czyli co to za choroba?

AZS jest chorobą, która dziedziczona jest w genach. Główną przyczyną jej występowania jest nieprawidłowa odpowiedź układu odpornościowego na konkretne dawki antygenów. Jest to związane z nadmiernym wytwarzaniem przeciwciał IgE, jakie skierowane są przeciw konkretnym alergenom.

Atopowe zapalenie skóry jest skłonnością do reagowania w bardzo specyficzny sposób na alergeny, w tym na pyłki roślin, alergeny pokarmowe, środowiskowe, sierść zwierzęcą i inne. Działają one na układ oddechowy, na oczy, ale także na przewód pokarmowy i skórę. I to właśnie ta ostatnia stanowi największy problem dla osób zmagających się z tą chorobą.

Jakie kosmetyki do kąpieli na atopowe zapalenie skóry?

Wybierając kosmetyki do kąpieli, z pewnością warto zwrócić uwagę między innymi na:

- szampon oczyszczający ZIAJA Med
Szampon taki posiada w swoim składzie ceramidy, alantoine, mocznik i kwas mlekowy, dzięki czemu równoważy on florę bakteryjną skóry głowy. Dzięki niemu zmniejsza się łupież i redukuje świąd. Włosy są gładkie, mają połysk, a sama skóra głowy jest oczyszczona.

- olejek natłuszczający myjący do kąpieli i pod prysznic ZIAJA Med
Produkt ten posiada w swoim składzie olej słonecznikowy i witaminę E, która to hamuje zaburzenia ze strony bariery ochronnej naskórka. Jego zadaniem jest natłuszczenie skóry i zmniejszenie wszelkich występujących podrażnień. Dzięki niemu skóra jest delikatna i gładka.

ZIAJA Med AZS Szampon oczyszczający 300 ml

ZIAJA Med AZS Szampon oczyszczający 300 ml

Jakie kosmetyki do pielęgnacji na atopowe zapalenie skóry?

Wśród dostępnych kosmetyków, na pewno niezwykle przydatne są różnego rodzaju maści i kremy. Mają one za zadanie działać nawilżająco na skórę, ale jednocześnie natłuszczająco i kojąco. Wśród wartych polecenia produktów znajdziemy na przykład:

Krem kojąco - nawilżający ZIAJA MED AZS

Dobrymi produktami są także i kremy przeciwświądowe, w tym na przykład Bepanthen Sensiderm Krem przeciwświądowy czy łagodząca zasypka do ciała SYLVECO.

Jeśli w grę wchodzi apteczka dla dziecka czy dla osoby dorosłej borykającej się z AZS, to na pewno kluczowe znaczenie mają odpowiednio dobrane pod taką przypadłość kosmetyki. Z tymi najlepszymi, problem skórny może nie mieć aż tak dużej siły i tak ogromnego znaczenia.

pixel