DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybierać kosmetyki dla noworodka? Jak dbać o delikatną i wrażliwą skórę malucha?

2022-07-12
Jak wybierać kosmetyki dla noworodka? Jak dbać o delikatną i wrażliwą skórę malucha?

Różnego rodzaju kosmetyki są standardowym sposobem na dbanie o stan skóry czy też włosów. Jak się jednak okazuje, oprócz produktów przeznaczonych dla dorosłych, często polecane są także kosmetyki dla noworodków.

Z jakiego powodu powinno się je stosować, a także, w jaki sposób należy dokonywać ich zakupu? Na co powinno się zwracać uwagę, gdy wybierać się będzie tego rodzaju środki kosmetyczne?  

Dlaczego warto stosować kosmetyki dla noworodków?  

Od czego powinno się więc zacząć zdobywanie wiedzy na temat kosmetyków dla małych dzieci? Przede wszystkim warto sobie na samym początku zadać pytanie, z jakiego powodu powinno się je stosować. Czy tego typu środki nie zaszkodzą małemu dziecku i nie podrażnią jego delikatnej skóry? Jak każdy rodzic doskonale wie, małe dziecko posiada naprawdę bardzo delikatną i wrażliwą na uszkodzenia skórę. Z tego też powodu odradza się np. wychodzenie z nim na silne słońce, ponieważ łatwo doprowadzić do bardzo bolesnych poparzeń u malucha. Co więcej, noworodki często cierpią na zbyt wysuszoną skórę, co może być np. efektem dziecięcej alergii. Jednym z najlepszych sposobów na to, aby zabezpieczyć i odpowiednio zadbać o ciało noworodka, jest stosowanie kosmetyków. Pozwolą one wytworzyć na skórze warstwę ochronną, która stanowić będzie barierę dla różnego rodzaju czynników destrukcyjnych i stanowiących zagrożenie.

Jak powinno się wybierać kosmetyki dla noworodka?

Pomimo tego, że odpowiednie środki kosmetyczne dla noworodka są naprawdę bardzo potrzebne i powinno się je wykorzystywać, to jednak nie należy stosować ich bez uprzedniego przemyślenia i wybrania odpowiedniego rodzaju. Czym się więc powinno kierować podczas dokonywania odpowiedniego wyboru? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby wybierane kosmetyki były wyraźnie oznaczone jako środki do użytku dla dzieci. Co więcej, powinna się na nich znajdować informacja, w jakim wieku może być dziecko. W przypadku noworodków kluczowe jest to, aby były to kosmetyki od pierwszego dnia życia. Kolejną bardzo istotną kwestią jest to, aby kosmetyki charakteryzowały się odczynem zbliżonym do obojętnego, a także, aby były bezzapachowe. Oczywiście obowiązkowo należy w tym wypadu sprawdzić skład danego środka, który powinien być w miarę możliwości jak najkrótszy i zawierał jedynie naturalne substancje. Na koniec podczas wybierania takich środków kosmetycznych powinno się zwrócić uwagę także na obecne na opakowaniu certyfikaty. W Polsce funkcjonuje wiele instytucji państwowych i zupełnie prywatnych, które zajmują się badaniem i ocenianiem danych produktów. Szczególnie dużą uwagę warto skupić na tym, czy na opakowaniu będzie pozytywna opinia Instytutu Matki i Dziecka.  

Jakie kosmetyki warto kupować?

  Skoro już wiadomo, jakimi kryteriami powinno się kierować podczas kupowania takich środków, należy teraz dowiedzieć się, jakie konkretnie produkty powinno się mieć w zanadrzu podczas opieki nad dzieckiem. Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby mieć dobrej jakości krem na oparzenia. Pomimo ochrony skóry dziecka przed słońcem, tak czy inaczej może dojść do pojawienia się na niej niewielkich poparzeń, które trzeba jak najszybciej zabezpieczyć kremem. Kolejnym ważnym kosmetykiem jest odpowiedni krem do twarzy. Jest to część ciała, która najmocniej narażona jest na działanie szkodliwych czynników, więc wymaga szczególnie dobrej ochrony. Na koniec warto jeszcze mieć na uwadze to, aby zakupić odpowiedniego rodzaju kosmetyki do mycia. Poleca się w tym wypadku specjalne szampony, żele do mycia czy też łagodnie działające i dodatkowo natłuszczające emulsje.

Polecane

pixel