DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wybrać odpowiednie mleko dla dziecka?

2023-11-15
Jak wybrać odpowiednie mleko dla dziecka?

Najcenniejszym pokarmem dla dziecka jest mleko matki, które stanowi źródło niezbędnych mikroelementów oraz kształtuje odporność maluszka. Niestety, nie każda mama może karmić piersią, szczególnie jeśli ma za mało pokarmu lub przyjmuje leki, które mogłyby do niego przeniknąć. W takich sytuacjach mleko matki można zastąpić mlekiem modyfikowanym. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie!

Dobierz mleko do wieku dziecka

Wybór modyfikowanego mleka dla maluszka powinien być podyktowany przede wszystkim wiekiem dziecka. Musisz zwrócić szczególną uwagę na cyfrę, którą został oznaczony konkretny produkt. Przykładowo, mleka modyfikowane z cyferką ,,1” są odpowiednie dla noworodków oraz niemowląt do 6. miesiąca. Takie produkty wyróżniają się łatwo przyswajalnym składem, dzięki czemu można je podawać najmłodszym dzieciom. Cyferką ,,2’’ oznacza się tak zwane mleko następne, które podaje się niemowlętom od 6. do 12. miesiąca życia. W jego składzie znajdziemy więcej żelaza, które jest kluczowe w okresie intensywnego wzrostu dziecka. Z kolei mleka modyfikowane z oznaczeniem ,,3’’ i ,,4’’ są przeznaczone odpowiednio dla maluszków powyżej 1. i 2. roku życia. Warto podkreślić, że cechują się one wysoką zawartością nie tylko żelaza, ale także witaminy D3, kluczowej chociażby dla układu kostno-mięśniowego. W sprzedaży można też znaleźć mleka, które będą odpowiednie dla przedszkolaków - są one oznaczone cyfrą ,,5’’.

Zwróć uwagę na skład

Zanim zdecydujesz się na konkretne mleko dla dziecka, koniecznie zapoznaj się z jego szczegółowym składem. Wartościowy produkt powinien wyróżniać się wysoką zawartością kluczowych mikroelementów, takich jak magnez, sód, żelazo, jod i cynk, oraz kompleksem witamin. Ważne jest także, aby w składzie nie było konserwantów, barwników i wzmacniaczy smaku. Upewnij się również, czy w wybranym przez Ciebie mleku nie znajdziesz oleju palmowego, który mógłby ograniczyć wchłanianie wapnia. Dobre mleko dla dziecka powinno być też źródłem kwasów z grupy omega 3, skutecznych w stymulowaniu procesów immunologicznych organizmu.

Pamiętaj o alergiach pokarmowych i innych potrzebach żywieniowych dziecka

Mleko dla dziecka musi być przede wszystkim dostosowane do indywidualnych potrzeb maluszka. Oznacza to, że musisz też uwzględnić wszelkie alergie pokarmowe. Warto więc wiedzieć, iż najpopularniejsi producenci, jak chociażby Bebiko, mają w ofercie wiele propozycji o specjalnym przeznaczeniu. Na uwagę zasługują produkty dedykowane niemowlętom uczulonym na białko mleka krowiego - są one oznaczone symbolem HA. W ich składzie znajdziemy zhydrolizowane białko, które zmniejsza właściwości alergizujące danego produktu. W przypadku uczulenia na mleko krowie dobrym wyborem będą też środki na bazie mleka koziego. Nie wywołują one reakcji alergicznych, ponieważ zawierają inny zestaw protein. Jednym z wiodących producentów specjalizujących się w takim asortymencie jest marka Capri Care. Warto też wspomnieć o mlekach modyfikowanych przeciw ulewaniu. Przykładem jest Extra Care AR 1 - w jego składzie znajdziesz mączkę z ziaren chleba świętojańskiego, która łagodzi dolegliwości trawienne.

Podsumowanie

Szeroki wybór mleka dla dziecka czeka na Ciebie w naszej internetowej aptece. Możesz zamówić zestawy produktów w bardzo korzystnych cenach, w tym preparaty od Bebilon, Bebiko, Enfamil i Capri Care – wybierz to, co najlepsze!

pixel