DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zadbać o naczynia krwionośne?

2023-05-10
Jak zadbać o naczynia krwionośne?

Naczynia krwionośne pełnią bardzo ważną funkcję w naszym organizmie - transportują krew i mają bezpośredni wpływ na pracę wielu narządów. Warto zatem zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie, aby zapobiec poważnym problemom zdrowotnym. Sprawdź, co musisz zrobić, aby je wzmocnić!

Przestrzegaj zdrowej diety  

W trosce o prawidłowe działanie naczyń krwionośnych należy przestrzegać zdrowych nawyków żywieniowych. Przede wszystkim ważne jest ograniczenie używek. Zarówno palenie papierosów, jak i nadużywanie alkoholu, mają negatywny wpływ na pracę układu krwionośnego. Ważna jest również rezygnacja z tłustych potraw, które najlepiej zastąpić daniami duszonymi lub gotowanymi. W codziennej diecie wspomagającej prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych powinny dominować świeże warzywa. Zaleca się także częste spożywanie tłustych ryb, które są źródłem kwasów tłuszczowych omega 3. Warto też zadbać o odpowiednią suplementację.   

Pamiętaj o aktywności fizycznej  

Na funkcjonowanie układu krwionośnego kluczowy wpływ ma prowadzony tryb życia. Specjaliści podkreślają, że myśląc o utrzymaniu naczyń krwionośnych w jak najlepszej kondycji, nie można zapominać o aktywności fizycznej. Zaleca się codzienne spacery, minimum 30-minutowe. Regularny wysiłek fizyczny w tej formie pozwala zadbać o lepszy przepływ krwi. W efekcie Twój organizm będzie dobrze dotleniony, co pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie poszczególnych narządów. 

Suplementy wspomagające krążenie - kiedy warto je stosować?  

Prowadzenie zdrowego trybu życia może okazać się niewystarczające w przypadku poważniejszych dolegliwości związanych z krążeniem. W takiej sytuacji warto sięgnąć po preparaty dostępne bez recepty, aby wzmocnić naczynia krwionośne i zadbać o ich prawidłowe funkcjonowanie. Suplementy wspomagające krążenie są zalecane między innymi w przypadku często pojawiającego się uczucia ciężkości nóg. Pomagają również zwalczyć obrzęki oraz problemy z nawracającymi kurczami łydek. Warto je stosować także w przypadku odczuwania napięcia żył. Tego typu preparaty są też szczególnie zalecane osobom z widoczną nadwagą, które zmagają się z dolegliwościami układu krążenia. Świetnie sprawdzają się również jako preparaty wspomagające pielęgnację cery naczynkowej.   

Jaki wybrać suplement diety wspomagający działanie naczyń krwionośnych?  

Wśród suplementów o wysokiej skuteczności warto wyróżnić tabletki, które mają w składzie wiele substancji aktywnych. Jedną z nich powinien być ekstrakt z korzenia ruszczyka kolczastego, dzięki któremu można zwalczyć obrzęki kończyn dolnych i uczucie ciężkości nóg. Znamiennym komponentem jest także metylochalkon hesperydyny, który wzmacnia naczynia włosowate i zmniejsza ich przepuszczalność. Warto też zwrócić uwagę na obecność ekstraktu z nasion kasztanowca, regulującego pracę układu krążenia. Przykładem preparatu z tymi kluczowymi komponentami jest suplement diety Ruskolina, który przyjmuje się w wygodnej formie kapsułek.

     

Pamiętaj o przestrzeganiu zdrowej diety i prowadzeniu aktywnego trybu życia, aby zadbać o prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Zastanów się również nad wdrożeniem odpowiedniego suplementu, dzięki któremu dodatkowo wzmocnisz swój układ krwionośny i zapomnisz o uciążliwych dolegliwościach zdrowotnych.

Pokaż więcej wpisów z Maj 2023
pixel