DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak zadbać o zdrowie seniora?

2024-02-14
Jak zadbać o zdrowie seniora?

W trosce o zdrowie seniora należy postawić przede wszystkim na profilaktykę. Osoby starsze powinny pamiętać o prowadzeniu zdrowego trybu życia, stawiając na aktywność - zarówno fizyczną, jak i umysłową. Należy też dbać o odpowiednio zbilansowaną dietę, dostarczając do organizmu niezbędne mikroelementy. Poznaj więcej szczegółów na temat tego, jak dbać o zdrowie seniora!


Dbanie o kondycję fizyczną i umysłową

Starsze osoby powinny pamiętać przede wszystkim o regularnej aktywności fizycznej, dzięki której uda im się utrzymać dobrą kondycję fizyczną. Warto przy tym podkreślić, że wraz z wiekiem zwiększa się ryzyko upadku, co może skutkować bolesnymi urazami i kontuzjami. Seniorzy nie mogą zatem rezygnować z codziennej gimnastyki. Nawet lekkie ćwiczenia rozgrzewające i rozciągające mogą znamiennie wpłynąć na ogólną kondycję starszych osób. Dzięki dostosowanej do wieku aktywności fizycznej uda się wzmocnić mięśnie i stawy, oczywiście nie należy też przesadzać ze zbyt intensywnymi ćwiczeniami, jeśli organizm nie jeszcze przyzwyczajony. Dodatkowo w trosce o zachowanie dobrej kondycji warto też zastanowić się nad wdrożeniem odpowiedniej suplementacji. Przykładem może być suplement diety Artremax, który korzystnie wpływa na mięśnie, kości i stawy. Tego typu preparaty świetnie wzmacniają układ ruchowy, przeciwdziałając bolesnym kontuzjom.


Oprócz aktywności fizycznej warto też zadbać o aktywność umysłową! Senior powinien pamiętać o ćwiczeniu swojego umysłu. Dobrym pomysłem może być codzienne rozwiązywanie krzyżówek lub innego rodzaju łamigłówek, a także gra w szachy, czytanie książek czy po prostu przyswajanie nowej wiedzy z różnych dziedzin.

Zdrowa dieta seniora - o czym należy pamiętać?

Przestrzeganie zdrowej diety jest ważne w każdym wieku, ale to seniorzy powinni zwracać szczególną uwagę na odpowiednio zbilansowane posiłki. Starsze osoby muszą przede wszystkim dostosować swoje codzienne menu do kondycji zdrowotnej. W przypadku seniorów, którzy nie zmagają się z żadnymi poważnymi chorobami przewlekłymi, należy przestrzegać ogólnych zasada zdrowego żywienia. Warto wybierać lekkostrawne produkty spożywcze, które jednocześnie dostarczają wielu witamin i minerałów. Podstawą diety seniora powinny być warzywa i owoce, będące źródłem cennych mikroelementów. Należy także pamiętać o stałej porze przyjmowania posiłków - najlepiej jakieś cztery, pięć razy w ciągu dnia. Lepiej jeść niewielkie porcje częściej, niż na przykład dwa razy w ciągu dnia opychając się przy tym. Istotne jest również unikanie produktów ciężkostrawnych, takich jak grzyby, oraz ograniczenie ilości tłuszczów i cukru. Jeśli codzienna dieta nie dostarcza wystarczającej ilości witamin i minerałów, warto sięgnąć po suplementy. Na uwagę zasługują preparaty dedykowane osobom starszym, takie jak Vita-miner Senior D3.

Zadbaj o zdrowie seniora za pomocą wybranych suplementów

Wśród suplementów dla seniora znajdziesz nie tylko preparaty witaminowe oraz wzmacniające kości i stawy. W trosce o zdrowie warto też wziąć pod uwagę środki, które zaleca się w celu usprawnienia pracy serca, krwioobiegu i układu nerwowego. Przykładem jest Doppelherz Vital Tonik, który stanowi źródło m.in. bioflawonoidów, żelaza, miedzi, manganu i witamin z grupy B. Preparat zwiększa siły witalne i pomaga utrzymać serce w dobrej kondycji. Poza układem krwionośnym senior powinien też zadbać o swój wzrok. W tym celu może sięgnąć po Doppelherz Aktiv Forte na oczy, który korzystnie na nie wpływa dzięki dużej ilości luteiny i bioflawonoidów.

Podsumowanie

Aktywność fizyczna i umysłowa oraz zdrowa dieta powinny być priorytetem dla każdego seniora. Warto też sięgnąć po odpowiednie suplementy, w tym preparaty witaminowe czy wzmacniające układ kostno-szkieletowy. Szeroki wybór takich produktów znajdziesz w Apteczce Dziecka - zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem suplementów dla seniora!

pixel