DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nowoczesne rozwiązania na żylaki

2022-12-12
Nowoczesne rozwiązania na żylaki

Żylaki to przypadłość, która każdego roku dotyka dziesiątki tysięcy ludzi. Nie tylko zaburza ona estetykę skóry i powoduje, że wygląda ona po prostu brzydko, lecz dodatkowo może stanowić zagrożenie dla zdrowia. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób dotkniętych żylakami zastanawia się nad tym, jak można się ich pozbyć. Na szczęście nowoczesne metody w niczym nie przypominają tego, jak wyglądało leczenie żylaków jeszcze kilkanaście lat temu.

Czym są żylaki i jak powstają?

Zanim jednak przejdzie się do tego, jakie są nowoczesne sposoby na żylaki nóg, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, czym one tak w ogóle są i jakie są przyczyny ich powstawania. Co więc należy o tym wiedzieć?

Żylaki to nic innego jak tylko manifestacja choroby o podłożu niewydolności żylnej. Powstaje ona w sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegną zastawki żylne, nastąpi zbyt duży nacisk na żyły lub też ich niedrożność. W efekcie tego następuje zatrzymanie krwi, jej cofanie się lub tzw. refluks. Czym spowodowana jest ta choroba? Zdecydowanie najczęściej jest ona wynikiem nieprawidłowego trybu życia. Jeśli ktoś zbyt mało się rusza, ma siedzący tryb życia, a także odżywia się w nieodpowiedni sposób, istnieje ogromne ryzyko, że taka choroba dotknie i jego.  

Najlepsze metody leczenia żylaków

Jak więc widać żylaki to naprawdę bardzo poważna przypadłość, która dotknie wielu ludzi z uwagi na ich tryb życia. Nic więc dziwnego, że każdego dnia tak wiele osób zastanawia się nad tym, jakie są obecnie wykorzystywane metody usuwania żylaków.

Jak to więc wygląda w szczegółach? Nie da się ukryć, że najbardziej inwazyjną metodą leczenie jest operacja. Specjaliści uważają, że jest ona najskuteczniejsza, lecz niestety ma także najbardziej niekorzystny wpływ na organizm, ponieważ powoduje jego duże obciążenie. Inną ciekawą metodą jest leczenie przy pomocy lasera. Jest to leczenie mało inwazyjne, właściwie bezbolesne, a przede wszystkim bardzo szybkie i skuteczne. Polega oczywiście na przypalaniu naczyń krwionośnych, czego efektem jest zanik żylaków. Pacjenci bardzo chętnie poddają się także innemu popularnemu zabiegowi w tym zakresie, czyli skleroterapii. Polega ona na wstrzyknięciu do objętej zmianami chorobowymi żyły specjalnego preparatu. W wyniku jego działania dochodzi do krzepnięcia krwi i zaniku żylaka. Pomimo tego, że powyższe metody leczenia wielu specjalistów uznaje za niezwykle skuteczne, często pacjenci się ich obawiają.

Z tego też powodu leczenie wolą zacząć od metod o wiele mniej inwazyjnych, czyli używania np. podkolanówek lub pończoch kompresyjnych. Są to specjalne uciskowe ubrania, które są bardzo często polecane przez specjalistów w przypadku wystąpienia żylaków. Ich noszenie może bowiem spowodować, że te nieprzyjemne zmiany skórne zaczną zanikać. Inną niezwykle nowoczesną, a także zupełnie nieinwazyjną metodą leczenia żylaków jest stosowanie podczas zabiegu pary wodnej. Zamykanie naczyń objętych żylakami jest wynikiem oddziaływania  na nie pary wodnej. Ciekawym rozwiązaniem jest także leczenie falami radiowymi, które powodują podgrzanie naczyń krwionośnych, a w efekcie tego ich zamknięcie. Oczywiście skutkiem tego jest zanik żylaków na skórze.

pixel