DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Podkolanówki uciskowe – profilaktyka i leczenie chorób żył

2021-11-29
Podkolanówki uciskowe – profilaktyka i leczenie chorób żył

Podkolanówki uciskowe – profilaktyka i leczenie chorób żył

Podkolanówki uciskowe są to produkty profilaktyczne i lecznicze dedykowane zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Jest to jedna z metod leczenia przewlekłej niewydolności żylnej czy zakrzepicy żył głębokich, której stosowanie przynosi ulgę. Ich noszenie zgodnie z przeznaczeniem, poprawia wydolność żył w kończynach.

Podkolanówki uciskowe I stopnia kompresji

Podkolanówki uciskowe I stopnia kompresji przeznaczone są dla osób, u których widoczne są pierwsze objawy choroby żylakowej. Sprawdzą się w przypadku użytkowników zmagających się z pajączkami, zmęczonymi i ciężkimi nogami, a także łagodnymi żylakami pozbawionymi znacznego obrzęku. Co istotne, warto po nie sięgać również w celach profilaktyki zdrowotnej, aby zapobiegać zatorowości i zakrzepicy.

Podkolanówki uciskowe II stopnia kompresji

Podkolanówki uciskowe II stopnia kompresji sprawdzają się w przypadku osób zmagających się z chorobami układu krążenia. Pomagają one w zmniejszaniu dolegliwości, a także sprawdzają się po przebytych zabiegach. Tego typu podkolanówki charakteryzują się najsilniejszą kompresją w okolicy kostki, która stopniowo zmniejsza się ku górze.

Podkolanówki uciskowe – jak długo nosić?

Podkolanówki uciskowe należy wkładać na nogi rano i zdejmować na noc. Wyjątkiem mogą być jedynie sytuacje, kiedy dana osoba jest bezpośrednio po operacji żylaków lub cierpi na zakrzepicę. Jednak nie należy takiej decyzji podejmować samodzielnie, a wyłącznie po konsultacji z lekarzem. To co istotne, to również czas noszenia podkolanówek. Powinien być on uzależniony od rodzaju dolegliwości, z jaką zmaga się dana osoba. Czas ten ustala lekarz i należy ściśle stosować się do jego zaleceń.

Rodzaje podkolanówek uciskowych

Na rynku dostępny jest duży wybór podkolanówek uciskowych o rozmaitym przeznaczeniu. W przypadku kobiet z całą pewnością świetnym wyborem okażą się podkolanówki uciskowe JOBST Ultra Sheer I stopnia kompresji. Jest to produkt transparentny i elegancki. Może być noszony do spódnic i sukienek. Tego typu podkolanówki szczególnie docenią kobiety borykające się z ciężkimi nogami, pajączkami i żylakami, a także z przewlekłą niewydolnością żył.

Dla osób, które podróżują, szczególnie polecane są podkolanówki uciskowe JOBST TRAVEL I stopnia kompresji. Zapobiegają one zakrzepicy żył głębokich w trakcie podróży. Poprawiają krążenie krwi, pomagają zmniejszyć obrzęki. Są to produkty oddychające, które zapewniają komfort w trakcie podróży. Idealne w celu wspierania zdrowia nóg.

Mężczyznom, którzy borykają się z lekkimi i średnimi problemami żylnymi takimi jak opuchnięte i zmęczone nogi, pajączki, żylaki czy przewlekła choroba żylna zaleca się podkolanówki uciskowe JOBST for men EXPLORE II stopnia kompresji. Są to produkty codziennego użytku do długotrwałego stosowania. Posiadają kontrolę zapachu, pomagają utrzymać suchą skórę i są wykonane z naturalnych materiałów.

Dla osób poszukujących odpowiednich podkolanówek do treningów zalecane są podkolanówki uciskowe JOBST Sport II Stopnia kompresji. Są to produkty zaopatrzone w strefę podtrzymującą. Znacznie zmniejszają obrzęk, posiadają kontrolę zapachu i odprowadzają wilgoć. To idealne akcesoria do uprawiania sportu.

Podsumowując, podkolanówki uciskowe to praktyczne rozwiązanie dla osób z objawami choroby żylakowej. Ich regularne noszenie skutecznie poprawi krążenie krwi w nogach, złagodzi opuchliznę i uczcie ciężkości. Dzięki dostępności zróżnicowanych modeli na Apteczkadziecka.pl każdy znajdzie odpowiedni produkt dla siebie na miarę swoich potrzeb.

pixel