DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zalety suplementacji kolagenu

2023-08-30
Zalety suplementacji kolagenu

Kolagen często nazywany jest białkiem młodości. Co więcej, jest on naturalnie produkowanym przez organizm - niestety z wiekiem zmniejsza się zdolność do jego wytwarzania. W efekcie coraz więcej komórek kolagenu obumiera, co dodatkowo zostaje spotęgowane negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, takich jak zanieczyszczenie środowiska czy promienie UV. Stąd taka nazwa. Warto zatem zastanowić się nad suplementacją tego produktu, może Ci to przynieść szereg korzyści. Poznaj jego najważniejsze zalety!

Jak kolagen wpływa na skórę, włosy i paznokcie?

Suplementacja kolagenu ma zbawienny wpływ przede wszystkim na kondycję skóry. Dzięki odpowiednim preparatom można na dłużej zachować jej elastyczność, przeciwdziałając procesom starzenia się. Preparaty z kolagenem pomagają utrzymać właściwy poziom nawilżenia. Dzięki nim skóra staje się gładsza i bardziej elastyczna, co skutkuje zmniejszeniem widoczności zmarszczek. Dodatkowo kolagen wzmacnia paznokcie, co jest szczególnie ważne w przypadku ich skłonności do pękania i łamliwości. Warto też wspomnieć o jego zbawiennym wpływie na włosy, które stają się mocniejsze i bardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Regularne stosowanie suplementacji kolagenu to zatem świetny sposób, aby na dłużej zachować młodą, jędrną skórę oraz piękne włosy i paznokci. Pod tym kątem dobrym wyborem będą między innymi preparaty dodatkowo wzbogacone kwasem hialuronowym.

Suplementacja kolagenu wzmacnia układ kostno-stawowy

Preparaty z kolagenem pozytywnie wpływają również na układ kostno-stawowy. Dzięki nim możesz na dłużej zachować elastyczność ścięgien i wiązadeł. Suplementy z kolagenem wspomagają prawidłowe funkcjonowanie stawów, przeciwdziałając dolegliwościom bólowym. Oddziałują również na proces zrastania się kości. Regularna suplementacja pozwala zadbać o skuteczne nawilżenie stawów. Odpowiednio dobrane preparaty dodatkowo przeciwdziałają obrzękom i stanom zapalnym w obszarze ścięgien i wiązadeł. Świetnym wyborem może być suplement w saszetkach FlexiStav Xtra z hydrolizatem kolagenu, który wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego.

Wpływ kolagenu na narządy wewnętrzne

Kolagen pozytywnie wpływa nie tylko na skórę i kości, ale także na wiele narządów wewnętrznych. Warto zwrócić uwagę chociażby na jego skuteczność w regulowaniu prawidłowej pracy układu trawiennego. Suplementy z kolagenem są źródłem leczniczych aminokwasów, które chronią jelita, żołądek i wątrobę. Wykazują skuteczność w przeciwdziałaniu refluksowi oraz niwelują nieprzyjemne objawy zespołu nieszczelnego jelita. Tego typu preparaty to także dobry wybór z myślą o wzmocnieniu układu krwionośnego. Kolagen rozluźnia naczynia krwionośne, wspomagając utrzymanie prawidłowego krążenia. Regularne stosowanie suplementacji pozwala zapobiec wielu dolegliwościom układu krwionośnego. Należy też wspomnieć o skuteczności kolagenu w stymulowaniu procesów metabolicznych. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom można pobudzić trawienie, co sprzyja utracie dodatkowych kilogramów.

Suplementy z kolagenem cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, a najlepszym dowodem ich skuteczności jest rekomendacja ze strony wielu specjalistów. Warto regularnie je stosować - szczególnie po 30. roku życia, gdy produkcja naturalnego kolagenu zostaje znacznie obniżona. 

pixel