DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Czy zdrowe słodycze muszą być drogie?  

2022-08-25
Czy zdrowe słodycze muszą być drogie?  

Każdy w życiu ma pewne słabości i nie da się temu w żaden sposób zaprzeczyć. Problemem jednak staje się sytuacja, gdy rzutują one na zdrowie. Taką właśnie słabością dla wielu osób są słodycze. Producenci słodyczy doskonale zdają sobie sprawę, jak wielkim magnesem są ich produkty, dlatego też te lepsze i teoretycznie zdrowsze zawsze wyceniane są wyżej. Czy jednak na pewno zawsze tak jest?

Czy zdrowe przekąski naprawdę muszą być tak drogie, jak próbuje się nam wmówić?  

Dlaczego słodycze są problemem? Zanim jednak przejdzie się do tego, czy zdrowe słodycze muszą być tak drogie, jak próbują nam to przedstawić ich producenci, warto się najpierw zastanowić nad tym, co jest złego w tanich słodyczach. Dlaczego czekolada, która kosztuje przykładowo 3 złote, jest bardzo złym pomysłem? Jak można się bez trudu domyślić, największym problemem tanich słodyczy jest ogromna zawartość białego cukru. Jest to produkt wysoce przetworzony, który do organizmu dostarcza tylko puste kalorie. Organizm po otrzymaniu tak dużej dawki węglowodanów uwalnia ogromne ilości insuliny, aby przetransportować glukozę do komórek. Spożywanie takich słodyczy powoduje przyzwyczajenie się organizmu do insuliny, co może spowodować powstanie cukrzycy. To oczywiście nie wszystko, ponieważ tanie słodkie przekąski to również ogromne ilości sztucznych barwników, poprawiaczy smaków, konserwantów i innych niebezpiecznych dla zdrowia substancji.  

Tanie słodycze na prezent  

Olbrzymim problemem związanym z tanimi słodyczami jest to, że bardzo często wybierane są one na prezent. Kto choć raz nie spotkał się z czekoladą w prezencie urodzinowym czy też tym pod choinkę? Wiedzieć trzeba, że taka praktyka, choć może wydawać się prawidłowa, jest wysoce niestosowna, ponieważ są to słodycze niezwykle negatywnie wpływające na zdrowie i mogące wywoływać potencjalnie śmiertelne choroby. Wiele osób może powiedzieć, że przecież nie trzeba takiej czekolady czy też batonów jeść. To prawda, nie trzeba, lecz nie oszukujmy się, kto mógłby się im oprzeć, gdy są dosłownie w zasięgu ręki?Jest to bardzo trudne dlatego też lepiej takich słodyczy po prostu nie dokładać do prezentu.  

Czym charakteryzują się zdrowe słodycze?  

Skoro już wiadomo, czym cechują się niezdrowe i tanie słodycze, warto się teraz dowiedzieć, jakie są cechy charakterystyczne tych zdrowszych. Przede wszystkim wiedzieć trzeba, że pozbawione są one wszystkich niezdrowych i niebezpiecznych dla organizmu substancji. Zamiast nich producenci stosują naturalne słodziki, olej słonecznikowy zamiast palmowego czy też proszek kokosowy, gumę arabską lub też kakao o niskiej zawartości tłuszczu.

Dlaczego słodycze tego rodzaju są droższe?

Jak widać po wykorzystywanych substancjach, nie są one przesadnie kosztowne i drastycznie wpływające na cenę. Oczywiście niska jakość idzie za niską ceną, lecz czy dobrej jakości czekolada powinna kosztować dziesięciokrotnie więcej niż ta kiepskiej jakości? Jak się okazuje, często wysoka cena takich słodyczy jest efektem tylko mody i coraz większego popytu, co wykorzystują ich producenci, windując ceny do góry.  

Jak można zdobyć tanie zdrowe słodycze?

Co więc można zrobić, jeśli chce się mieć zdrowe i tanie przekąski? Jak się okazuje, najlepiej po prostu zrobić je sobie samemu. Kupując same półprodukty takie jak daktyle, masło orzechowe, olej kokosowy czy też oczywiście gorzką czekoladę, można w domowych warunkach przygotować naprawdę rewelacyjne słodkie przekąski. Co więcej, można je wręczać także w ramach prezentu, co będzie o wiele milej widziane niż kolejna kupiona gotowa tania czekolada.

Polecane

pixel