Jak wyleczyć przeziębienie w 3 dni?
Nie ulega wątpliwości, że leczenie przeziębienia wzbudza w naszym kraju wiele kontrowersji. Przeziębienie to schorzenie, które rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Przeważnie atakuje zatoki, nos oraz gardło. Choroba może zaatakować o każdej porze roku, więc trzeba być przygotowanym wszystko.
Walka z przeziębieniem
Za rozwój choroby odpowiedzialne są najczęściej rinowirusy oraz enterowirusy. Jeśli chcesz szybko wyleczyć przeziębienie to powinieneś wypoczywać w łóżku i odpuścić wysiłek fizyczny. Pomóc mogą syropy na kaszel, tabletki na gardło oraz paracetamol i ibuprofen. Warto zaznaczyć, że domowe sposoby leczenia też odgrywają bardzo ważną rolę w terapii. Wśród klasycznych objawów przeziębienia można wymienić ból głowy, katar, a także ogólne osłabienie.
Stan podgorączkowy zazwyczaj utrzymuje się w przebiegu tej choroby. Dodatkowo kaszel jest mokry, a chora osoba odkrztusza z gardła gęstą wydzielinę. Pod żadnym pozorem nie można bagatelizować przeziębienia, ponieważ nieleczone może prowadzić do zapalenia płuc lub oskrzeli. Krople do nosa z solą morską mogą pomóc na katar, ponieważ pomagają nawilżyć błonę śluzową. W czasie przeziębienia świetnie sprawdzą się też żelki z tranem oraz tabletki do ssania wspomagające pracę gardła z dodatkiem szałwii oraz tymianku.
Najlepsze sposoby na grypę
Stosując preparaty z paracetamolem oraz ibuprofenem możesz zwalczyć wysoką gorączkę przekraczającą 38 stopni Celsjusza. Warto również pić napar z lipy lub herbaty rozgrzewające, które pomagają obniżyć temperaturę ciała, ponieważ działają napotnie. Z kolei tabletki do ssania pomogą złagodzić ból gardła. Można poprosić domowników o postawienie szklanych baniek na plecach, żeby pobudzić układ odpornościowy do działania. W trakcie zabiegu ciśnienie powstaje we wnętrzu baniek, które wciąga skórę i w ten sposób pękają naczynka krwionośne. Warto także stosować inhalacje w celu nawilżenia błony śluzowej gardła i udrożnienia nosa. Do nacierania klatki piersiowej przed snem można wykorzystać olejek miętowy o właściwościach antyseptycznych oraz odświeżających. Powinno to znacząco ułatwić oddychanie w nocy i udrożnić nos. Niszczeniu wirusów sprzyja przebywanie w ciepłym pomieszczeniu, najlepiej pod kocem. Napój z siemienia lnianego może pomóc na suchy kaszel. Są to nasiona, które świetnie nawilżają drogi oddechowe.