DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nietrzymanie moczu to również męski problem. Przyczyny, objawy, leczenie

2022-11-21
Nietrzymanie moczu to również męski problem. Przyczyny, objawy, leczenie

Powszechnie uważa się, że nietrzymanie moczu to domena małych dzieci, które mają jeszcze nie w pełni wykształcone organizmy. Jak się jednak okazuje, przypadłość ta może dotknąć nie tylko maluchy, lecz także dorosłych już mężczyzn. Warto się więc dowiedzieć, jakie mogą być tego przyczyny, jak się ta przypadłość objawia, a przede wszystkim jak się ją powinno leczyć.  

Rodzaje nietrzymania moczu   

Jak się okazuje, nietrzymanie moczu u mężczyzn może przybiera różne formy. W zależności od tego, z jakim typem tej przypadłości ma się do czynienia, różne powinny być stosowane metody leczenia. Co więc należy wiedzieć w tym zakresie?

Bardzo często panowie mają problem z nietrzymaniem moczu w tzw. sytuacjach stresowych. Często występuje również nagłe nietrzymanie moczu, co jest spowodowane mimowolnym obkurczeniem mięśnia pęcherza. Oprócz tego wspomnieć jeszcze trzeba o niecałkowitym opróżnieniu pęcherza np. z powodu niedrożności jego ujścia czy też o nietrzymanie moczu czynnościowym, co jest spowodowane np. chorobami umysłowymi.  

Najczęstsze objawy nietrzymania moczu  

Jak więc widać nietrzymanie moczu przez mężczyzn to problem bardzo złożony, który może objawiać się naprawdę różnymi przyczynami i postaciami. Bez względu jednak na to, jaki jest konkretnie rodzaj problemu, trzeba wiedzieć, czym się taka przypadłość objawia. Jeśli zdobędzie się te informacje, będzie można udać się do specjalisty po pomoc i zastosowanie odpowiedniego leczenia i środków zaradczych. Jakie są więc najpopularniejsze objawy nietrzymania moczu przez mężczyzn? Przede wszystkim problem ten zawsze objawia się nagłą i niezwykle pilną potrzebą, aby oddać mocz. Bardzo dużo panów ma nagłe sytuacje, w których traci duże ilości moczu. A co najważniejsze, powszechne przy takim problemie jest częste wstawanie w nocy, aby udać się do łazienki za potrzebą.  

Jakie są przyczyny tej choroby?  

Jeśli chce się zastosować odpowiednie leczenie w zakresie nietrzymania moczu przez panów, koniecznie trzeba się dowiedzieć, jakie mogą być tego przyczyny. W tym wypadku nie leczy się bowiem samego nietrzymania moczu, lecz dolegliwość, która to powoduje. Zdecydowanie najczęściej problem ten bierze się z powodu uszkodzenia lub zwężenia cewki moczowej. Często źródłem kłopotów jest infekcja bateryjna lub stan zapalny. Oczywiście choroba ta może być spowodowana przez naprawdę poważne problemy zdrowotne, takie jak udar mózgu, cukrzycę, chorobę Parkinsona czy też przyjmowanie niektórych leków.  

Jak radzić sobie z nietrzymaniem moczu?  

Nietrzymanie moczu przez mężczyzn jest naprawdę dużym problemem, który może sporo namieszać w życiu osobistym i zawodowym. Leczenie nie od razu przyniesie pożądane rezultaty, więc na ten czas należy odpowiednio się przygotować. Idealnie w tym celu sprawdza się specjalna chłonna bielizna lub wkładki. Produkty te zaprojektowane są w ten sposób, aby nie tylko zabezpieczyć skórę przed podrażnieniem, lecz przede wszystkim, aby zachować możliwie największą dyskrecję. Nawet w razie ataku choroby i nagłego oddania moczu, zarówno wkładka, jak i bielizna zatrzymają go w sobie, maskując nawet nieprzyjemny zapach.

Polecane

pixel