DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Ukąszenia owadów u dzieci - jak sobie z nimi radzić?

2023-06-28
Ukąszenia owadów u dzieci - jak sobie z nimi radzić?

Lato to okres wzmożonej aktywności owadów, co wiąże się z większym ryzykiem ukąszenia. Bolesne ukłucia i swędzące bąble są szczególnie uciążliwe dla dzieci. Na szczęście dzięki odpowiednim preparatom można szybko załagodzić objawy ukąszeń. Warto również spróbować domowych sposobów na pokonanie tych nieprzyjemnych dolegliwości. Przekonajmy się zatem, jak radzić sobie z ukąszeniami owadów u dzieci.  

Maści i żele łagodzące na ukąszenia - jakie warto wybrać?  

Nieprzyjemne dolegliwości po ukąszeniu owadów najlepiej załagodzić maścią lub żelem z apteki. Wiele tego typu preparatów z powodzeniem można stosować u dzieci. Przykładem jest chociażby żel łagodzący DAPIS, który zapewnia natychmiastową ulgę i przyspiesza gojenie się stanów zapalnych. Można go stosować już u dzieci powyżej 1 roku życia. W przypadku ukąszeń skuteczna jest także maść propolisowa o silnym działaniu przeciwzapalnym. Jeśli ukąszenie skutkuje nie tylko uczuciem swędzenia, ale także obrzękiem, warto zdecydować się na użycie żelu łagodzącego Entil. Jego formuła oparta jest na fizycznej aktywności osmotycznej, gwarantując natychmiastowe złagodzenie objawów.

Jak przeciwdziałać ukąszeniom owadów u dzieci?  

Skuteczne radzenie sobie z ukąszeniami owadów powinno sprowadzać się także do profilaktyki. Jak chronić dziecko przed uciążliwymi insektami? Najlepiej zastosować odpowiednie płyny odstraszające owady, których można używać już od pierwszego roku życia. Dobrym wyborem będzie preparat w sprayu dla dzieci AntyBzzz marki Ziaja. Środek skutecznie odstrasza między innymi komary, meszki, kleszcze i osy. W jego składzie znajdziesz D-pantenol o działaniu łagodzącym i przeciwzapalnym. Wśród dostępnych preparatów warto wyróżnić środki, które można stosować także na twarz. Przykładem jest Spray Mugga przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 2 roku życia. Jedna aplikacja preparatu chroni przed owadami nawet do 6 godzin. Warto dodać, że w przypadku dzieci do 12 roku życia należy ograniczyć stosowanie do jednej aplikacji.

Domowe sposoby na ukąszenia owadów u dzieci  

Jeśli nie masz dostępu do preparatów z apteki, to możesz wypróbować domowe sposoby na ukąszenia owadów. Dobrym pomysłem jest przyłożenie do miejsca ukąszenia kostek lodu owiniętych w chusteczkę. W ten sposób znieczulisz swędzący obszar, co przyniesie natychmiastową ulgę. Dodatkowo lód obkurczy naczynia krwionośne, dzięki czemu do krwi dostanie się mniej substancji drażniących. W przypadku użądlenia przez pszczołę, po wyciągnięciu żądła warto zastosować okład z cebuli lub sody oczyszczonej. Z kolei ukąszenia komarów można załagodzić wcieraniem soku z babki lancetowatej lub rozdrobnionej natki pietruszki.

Podsumowanie  

Ukąszenia owadów są szczególnie uciążliwe dla najmłodszych, dlatego warto zaopatrzyć się w skuteczne preparaty do łagodzenia świądu i bolesnych obrzęków. Wybierając odpowiednie maści i żele, należy upewnić się, że mogą być one stosowane także u dzieci. Pamiętaj również o skuteczności domowych sposobów na ukąszenia owadów, które sprawdzą się, gdy nie masz dostępu do profesjonalnych środków.

pixel