Test Helicobacter z kału do wykrywania przeciwciał 1 sztuka
- Test na wykrywanie antygenu bakterii Helicobacter pylori.
Helicobakter Antygen test z kału 1szt
samokontroli w postaci jednorazowego testu do wykonania w domu. który umożliwia wykrycie z kału bakterii Helicobacter pylori. Zasada jego działania oparta jest na reakcji antygen-przeciwciało.
Skład Helicobacter Antygen TEST z kału
- szczelnie zamknięta foliowa kopertka, zawierająca płytkę testową oraz środek pochłaniający wilgoć;
- pojemnik wypełniony roztworem ekstrakcyjnym, który wyposażony jest w aplikator do pobierania próbki kału;
- instrukcję obsługi.
Wskazania do zastosowania Helicobacter Antygen TEST z kału:
na to wskazywać:
- Trądzik
- Biegunki
- Bóle brzucha
- Zgaga
- Nieświeży oddech
Działanie Helicobacter Antygen TEST z kału:
W procesie produkcji na membranę testu zostały naniesione przeciwciała monoklonalne anty-Helicobacter pyroli, które podczas badania reagują z daną bakterią obecną w próbce kału. Wynik przeprowadzonego testu odczytujemy po 10 minutach na podstawie prążków ukazujących się na płytce testowej.
Sposób użycia Helicobacter Antygen TEST z kału:
Przed rozpoczęciem badania Helicobacter Antygen Test z kału należy przygotować zegarek odmierzający czas do odczytu wyniku oraz chusteczkę higieniczną, przy pomocy której trzeba odłamać końcówkę w pojemniku do próbek kału. Następnie musimy przygotować materiał do badania, który można pobrać o każdej porze dnia do dokładnie umytego i osuszonego pojemnika. Należy jednak pamiętać, że próbka kału nie może być pobrana podczas antybiotykoterapii lub kuracji inhibitorami pompy protonowej bądź preparatami bizmutu. W trakcie pobierania próbki kału należy trzymać pojemnik niebieskim końcem skierowanym ku górze, białym ku dołowi. Następnie musimy odkręcić niebieską nakrętkę, po czym za pomocą aplikatora pobrać próbkę do badania poprzez trzykrotne „wkręcenie” jego końcówki na głębokość około 1 cm w różnych miejscach badanego kału, tak by powierzchnia aplikatora pokryta była cienką warstwą. Następnie aplikator z próbką kału wprowadzamy z powrotem do pojemnika zawierającego roztwór ekstrakcyjny, szczelnie zakręcamy i energicznie potrząsamy. Badanie powinniśmy wykonać niezwłocznie po przygotowaniu próbki kału, wciągu godziny. Po pobraniu próbki otwieramy aluminiową kopertkę, wyjmujemy płytkę testową i kładziemy ją na powierzchni poziomej. Następnie odkręcamy białą nakrętkę i potrząsamy pojemnik. Tak pobrany materiał dokładnie wymieszał się z płynem. Później przy pomocy chusteczki odłamujemy końcówkę pojemnika, po czym ściskamy jego ścianki w celu naniesienia 3 kropli powstałej mieszanki do testowego okienka znajdującego się na płytce, tak by końcówką nie dotykać owej płytki. Pozostałość mieszanki wylewamy do toalety, zaś pusty pojemniczek wyrzucamy do kosza. Wynik testu należy odczytać po upływie 10 minut, maksymalnie do 20.
Interpretacja wyników testu: 10 minut po wykonaniu testu ukazuje się wynik:
- pozytywny – wówczas na płytce testu w strefie kontrolnej C oraz strefie testowej T ukazują się oba paski;
- negatywny – w takim przypadku w okienku testowym pojawia się tylko pasek kontrolny C, brak widoczności paska testowego T;
- nieważny – mamy z nim do czynienia, gdy w testowym okienku nie pojawiają się żadne paski, bądź widoczny jedynie jest prążek w testowej strefie T.
Zawartość opakowania:
- 1 foliową szczelnie zamkniętą kopertkę, w której znajduje się: 1 płytka testowa 1 środek pochłaniający wilgoć
- 1 pojemnik z roztworem ekstrakcyjnym i z aplikatorem do pobierania próbek kału
- 1 instrukcję używania wyrobu
Materiał do badania: próbka kału
Czas oczekiwania na wynik: Wynik testu odczytujemy po 10 minutach
14 dni