DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

7 skutecznych sposobów na wypadanie włosów

2022-11-02
7 skutecznych sposobów na wypadanie włosów

Wypadanie włosów jest czymś normalnym, następuje to każdego dnia. Problem pojawia się przy ich wzmożonej utracie. Włosy wypadające garściami stanowią wyraźny sygnał alarmowy, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. Należy to zweryfikować, znaleźć źródło problemu i je wyeliminować. Utrata włosów może być wynikiem niedoborów składników pokarmowych, rozmaitych schorzeń, stresu. Warto też wspomóc się różnymi sposobami, które niwelują problemy z łysieniem. Z pomocą przychodzą rozmaite zioła, specjalistyczne kosmetyki z apteki, zabiegi medycyny estetycznej, oleje i odżywki oraz suplementy diety.  

Co pomoże na problemy z wypadającymi włosami?  

W przypadku wystąpienia problemów z nadmiernym wypadaniem włosów warto zacząć od przyjrzenia się swojej diecie. Mogą one wynikać z deficytów witamin, minerałów, kwasów tłuszczowych. Najlepszym rozwiązaniem będzie wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych, unikanie wysoko przetworzonej żywności, rafinowanych cukrów i utwardzonych tłuszczów. Istotne będzie, aby w menu gościły świeże owoce i warzywa, rozmaite zioła. Potrzebne są także aminokwasy, które stanowią budulec dla mieszków włosowych. Należy wobec tego spożywać dobrej jakości białko w postaci jajek, ryb, produktów mlecznych, mięsa drobiowego.  

Istotne będzie zwiększenie podaży witamin A, B, C, D. Bardzo ważne są także żelazo, selen, cynk, biotyna. Nie zawsze udaje się dostarczyć wszystko wraz z pokarmem, dlatego dobrym rozwiązaniem będzie okresowa suplementacja. W sprzedaży znajdują się także rozmaite preparaty ziołowe, który również pomagają przy nadmiernym wypadaniu włosów. Na szczególną uwagę zasługują suplementy z żeń-szeniem i palmą sabałową. Bardzo pomocne będą także olejki do włosów, które je dogłębnie odżywiają i wzmacniają, hamują wypadanie. Można także dodawać olejki do odżywek lub kupić kosmetyki, które je zawierają w swoim składzie. Wspomniane wcześniej zioła mogą być stosowane wewnętrznie w postaci suplementów i naparów oraz zewnętrznie jako płukanki do włosów.  

Jak sobie pomóc przy nadmiernej utracie włosów?  

Przy problemach ze wzmożonym wypadaniem włosów pomocna jest medycyna estetyczna. Można zdecydować się na laseroterapię, aby przykładowo zwiększyć gęstość włosów, przyśpieszyć ich wzrost, pobudzić mieszki włosowe do regeneracji. Bardzo skuteczne są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, stymulują one cebulki włosowe. W sprzedaży dostępne są także specjalistyczne kosmetyki w ampułkach i płynie. Zawierają one szereg substancji czynnych, które hamują wypadanie włosów, wzmacniają je i pobudzają porost. Czasem konieczne staje się wdrożenie leczenia. Na podstawie postawionej diagnozy lekarz dobierze właściwe środki farmakologiczne. Bardzo pomocne jest także masowanie skóry głowy, co zwiększa ukrwienie, ułatwia dotlenienie mieszków włosowych i ich odżywienie.  

Podsumowując, w walce z nadmiernym wypadaniem włosów pomagają:

1.            Dobrze zbilansowana dieta, bogata w witaminy i minerały oraz aminokwasy.

2.            Zioła.

3.            Olejki.

4.            Zabiegi medycyny estetycznej.

5.            Specjalistyczne kosmetyki.

6.            Farmakoterapia.

7.            Masowanie skóry głowy.

pixel