DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Apteczka na ferie – co musi się w niej znaleźć?

2024-01-10
Apteczka na ferie – co musi się w niej znaleźć?

Wybierasz się na ferie zimowe z dziećmi i zastanawiasz się, jak należy przygotować się do tego wyjazdu? Priorytetem powinno być dla Ciebie skompletowanie apteczki, w której znajdą się wszystkie najważniejsze leki, produkty opatrunkowe i inne niezbędne akcesoria. Sprawdź, co dokładnie musisz w niej umieścić!


Leki na grypę i przeziębienie

Nie da się ukryć, że ferie zimowe sprzyjają różnych infekcjom, co wiąże się z niesprzyjającą aurą. Szczególnie podatne na przeziębienie są dzieci, które uwielbiają zimą bawić się na świeżym powietrzu. Z tego powodu koniecznie należy spakować do apteczki leki o ogólnym przeciwinfekcyjnym działaniu. Wśród nich powinny się znaleźć środki na zbicie gorączki - najlepiej na bazie ibuprofenu lub paracetamolu. Dobrym rozwiązaniem będą również leki o wielotorowym działaniu, które sprawdzą się zarówno w przypadku grypy, jak i bólu gardła czy nieżytu nosa. Przykładem może być syrop Zatogrip Junior, zalecany także przy infekcji ucha środkowego. Warto też pamiętać o preparatach przeciwkaszlowych. Najlepiej dołączyć do apteczki syrop, który sprawdzi się przy każdym rodzaju kaszlu - dobrym wyborem będzie chociażby Herbapect Junior o smaku bananowym. Nie zapomnij także o pastylkach lub innych środkach na ból gardła - zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Pamiętaj także, że zimą możesz być szczególnie narażona na infekcje dróg moczowych - wielowarstwowe ubrania sprzyjają namnażaniu się bakterii. Z tego powodu dołącz do apteczki również leki wspomagające funkcje układu moczowego. Ponieważ ryzyko tego typu infekcji może dotyczyć także Twoich pociech, warto do apteczki dodać preparaty dla dzieci, np. syrop Żuravit Junior Plus.

Środki opatrunkowe

W apteczce na ferie musisz znaleźć także miejsce na niezbędne środki opatrunkowe. Koniecznie spakuj do niej gazę na wypadek poważniejszej rany. Musisz też pamiętać o plastrach z opatrunkiem, najlepiej w różnych rozmiarach. Ponadto, do apteczki należy dołączyć opaskę elastyczną, której użyjesz na wypadek zwichniętej kostki. Warto też spakować trójkątną chustę z bawełny, aby w razie potrzeby wykorzystać ją do podparcia ramienia czy dłoni. Do apteczki na ferie możesz także dodać koc ratunkowy, który dzięki termicznym właściwościom skutecznie zabezpieczy przed wychłodzeniem.

Leki na problemy żołądkowe

Podczas ferii musisz liczyć się także z ryzykiem wystąpienia dolegliwości żołądkowych. Warto zatem zabrać ze sobą odpowiednie preparaty na biegunkę i wymioty, które szybko przyniosą ulgę. Pamiętaj o spakowaniu elektrolitów, aby nie dopuścić do odwodnienia. Nie zapomnij o dopasowaniu produktu do wieku dziecka.

Krem ochronny do twarzy

W kompletnej apteczce na ferie nie może również zabraknąć kosmetyków ochronnych do twarzy. Koniecznie zabierz ze sobą kremy dla dorosłych i dla dzieci, które zabezpieczą skórę przed mrozem i opadami śniegu. Ważne jest, aby wybrać kosmetyki natłuszczające, które stworzą specjalną barierę ochronną przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie zapomnij także o zastosowaniu odpowiednich preparatów do ochrony dłoni i ust.

Podsumowanie

Skompletuj apteczkę na ferie, pamiętając o najważniejszych potrzebach swoich bliskich. Zabezpiecz się na wypadek przeziębienia, kontuzji czy problemów żołądkowych. Pamiętaj także o ochronie twarzy przed mrozem i dołączeniu do apteczki specjalnych kremów na zimę. Szeroki wybór leków, kosmetyków i innych niezbędnych produktów pierwszej pomocy znajdziesz właśnie u nas - zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem!

pixel