DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Butelki, smoczki... czyli najważniejsze akcesoria do karmienia dziecka!

2021-01-14
Butelki, smoczki... czyli najważniejsze akcesoria do karmienia dziecka!

Przyjście dziecka na świat jest ogromną rewolucją dla wszystkich młodych rodziców. Okres oczekiwania, kupno wyprawki, urządzanie pokoju, pierwsze dni w zupełnie nowej roli. Tak naprawdę w pierwszych miesiącach życia, każdy aspekt ma niezwykle duże znaczenie. Jedną z najważniejszych jednak kwestii, na jakie na pewno należy zwrócić uwagę jest karmienie dziecka.

Choć blisko 70% kobiet w pierwszych miesiącach życia dziecka karmi je piersią, to jednak w każdym domu powinny znaleźć się odpowiednie akcesoria do karmienia dzieci. Następnie, wraz z upływem czasu, gdy dziecko jest coraz starsze, także i konkretne produkty odgrywają tutaj bardzo duże znaczenie. Co więc powinno znaleźć się w wyposażeniu domowej szafki, jeśli w grę wchodzą właśnie produkty do karmienia? Na co warto zwrócić uwagę?

Odpowiednie butelki

Jednym z najważniejszych produktów, jakie stanowią kluczowe znaczenie przy karmieniu niemowląt, odgrywają butelki. W zależności od wieku dziecka, mają one odpowiednią wielkość, jak również i kształt. Wśród wartych polecenia producentów, doskonałe produkty oferują nam:

- Avent
- Canpol
- Lovi
- Nuk

Dla tych najmłodszych maluszków, bardzo dobrze sprawdzi się między innymi butelka Avent antykolkowa, która to chroni przed zakrztuszeniem pokarmem, przed kolkami, jak również i refluksem. Dla starszych dzieci, które doskonale już radzą sobie z trzymaniem, bardzo dobrą propozycją jest na pewno butelka NUK FirstChoice z podwójnym uchwytem, która to stanowi doskonały wybór przy pierwszym chwytaniu takich akcesoriów przez malutkie rączki naszego kilkumiesięcznego bobasa.

AVENT Butelka antykolkowa 813/14 260ml

AVENT Butelka antykolkowa 813/14 260ml

Smoczki dopasowane do wieku dziecka

A jakie smoczki stanowią dobry wybór? Na pewno takie, które dopasowane są do wieku dziecka. Każdy produkt określa wiek, bowiem wszystkie z dostępnych produktów mają określoną przepustowość mleka, zapobiegając zachłyśnięciu się pitym mlekiem czy wodą. Tutaj także warto postawić na produkty takich marek, jak:

- Nuk
- Avent
- Bebilon
- Lovi
- Canpol

Kubki, talerzyki i sztućce - czyli samodzielnie jem

Dla tych nieco starszych już dzieci, doskonale sprawdzą się także i produkty do samodzielnego jedzenia. Tutaj idealnymi będą kubki i bidony, odpowiednio zaprojektowane sztućce dla dzieci, jak również miseczki i talerzyki do samodzielnego jedzenia pierwszych posiłków. Oprócz zaś akcesoriów, warto także i zadbać o odpowiednie produkty, w tym na przykład dla najmłodszych - kaszki Caprima, mleko kozie dla niemowląt czy dla starszych dzieci Bob Snail - przekąski.

Bez wątpienia zakup akcesoriów do karmienia dla niemowląt i dzieci odgrywa niezwykle ważną rolę. Warto więc przejrzeć dostępną na rynku ofertę, by spośród dostępnych propozycji, móc wybrać dla siebie jak najlepsze rozwiązania. Rynek oferuje nam wiele, dlatego też my rodzice możemy postawić na wszystko, co tylko będzie odpowiednie dla naszych ukochanych dzieci.

pixel