DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego w ciąży warto nosić rajstopy uciskowe?

2022-06-10
Dlaczego w ciąży warto nosić rajstopy uciskowe?

Ciąża to wyjątkowy czas dla przyszłych rodziców. Jest to także czas pełen zmian, które zachodzą w organizmie kobiety i zazwyczaj przysparzają wielu problemów i zmartwień. Oczywiście można się do nich wcześniej odpowiednio przygotować, jednak nie warto rezygnować z żadnego wsparcia, które jest szeroko dostępne.

Bóle kręgosłupa i żylaki w ciąży

Przeważająca większość kobiet podczas ciąży skarży się na ból kręgosłupa oraz nóg. Na jedno i drugie można się wcześniej przygotować za pomocą specjalnych ćwiczeń, jednak to i tak nie pozwoli na stuprocentowe wyeliminowanie problemu. O ile bóle kręgosłupa zwykle mijają wraz z zakończeniem ciąży, tak bóle nóg niesie za sobą nieodwracalne skutki.   Żylaki to problem, który może dotknąć każdego człowieka niezależnie od wieku, płci, wykonywanego zawodu, czy płci. Często w ich powstawaniu bardzo duży udział mają czynniki genetyczne, ale także nadwaga, choroby układu krążenia i ciążą.

Dlaczego żylaki tak często powstają podczas ciąży?

Rozwijające się dziecko w organizmie kobiety powoduje, że dochodzi do zwiększenia objętości krwi w krwiobiegu, wzrostu masy ciała oraz ogromnych zmian hormonalnych. Już te trzy czynniki mogą znacznie zwiększyć ryzyko powstania żylaków, a jeśli do tego dojdą dodatkowo pozostałe czynniki, to powstanie żylaków będzie niemal pewne.

Jak sobie radzić powstającymi żylakami w ciąży?

Niestety żylaki wyglądają bardzo nieestetycznie, przez co wiele kobiet z ich powodu rezygnuje z noszenia sukienek lub spódnic. W związku z tym warto wcześniej zapobiegać powstawaniu żylaków i korzystać z ogólnodostępnych produktów.   Dla mam w zaawansowanej ciąży specjaliści polecają rajstopy uciskowe, podkolanówki lub pończochy. Ich wybór zależy głównie od wysokości, na jakiej nogi przyszłej mamy potrzebują wsparcia.

Rajstopy uciskowe w ciąży

Rajstopy uciskowe w ciąży to tak naprawdę najlepsze rozwiązanie dla opuchniętych, bolących i zmęczonych nóg kobiety. Rosnące maleństwo z czasem zaczyna uciskać na naczynia krwionośne, przez co zwiększa się ciśnienie w żyłach, co skutkuje utrudnieniem dopływu krwi do kończyn. Rajstopy uciskowe dla kobiet w ciąży są skonstruowane niczym najpełniejsze wyroby kompresyjne, dzięki czemu skutecznie niwelują ten nacisk, przy czym są bardzo bezpieczne dla dziecka. Tego typu rajstopy można również nosić profilaktycznie, zanim pojawią się pierwsze oznaki problemów z układem krążenia.

Gdzie kupić rajstopy uciskowe?  

Tego typu produkty można kupić zarówno w sklepach z bielizną, jak i w aptece - stacjonarnie oraz online. Przed ich zakupem warto sprawdzić wymiary i skorzystać z tabeli rozmiarów dołączoną przez producenta. Prawidłowy dobór rozmiaru w tym przypadku jest tak samo ważny, jak podczas zakupów pozostałych części bielizny.   Rajstopy uciskowe dadzą pożądany efekt tylko wtedy, gdy ich rozmiar będzie prawidłowy. Zbyt małe rajstopy będą za mocno uciskać, przez co ich noszenie będzie wyjątkowo niekomfortowe, z kolei zbyt duży ich rozmiar sprawi, że będą zsuwać się z ciała i nie będą nigdzie uciskać. Natomiast kolory i wzory to indywidualna sprawa, która zwykle zależy od okoliczności, temperatury i gustu kobiety.

pixel