DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 50 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dlaczego warto suplementować magnez?

2024-04-24
Dlaczego warto suplementować magnez?

Magnez jest dostępny w wielu produktach spożywczych, ale nawet odpowiednio zbilansowana dieta może nie dostarczyć optymalnej ilości tego minerału. Znajdziesz go między innymi w nasionach roślin strączkowych, orzechach, gorzkiej czekoladzie, kakao, ziemniakach, bananach i produktach zbożowych. Warto jednak zastanowić się nad dodatkową suplementacją magnezu, ponieważ wpływa on na wiele funkcji naszego organizmu. Poznaj więcej szczegółów!

Do czego mogą doprowadzić niedobory magnezu?

Według specjalistów, niedobory magnezu znacznie zwiększają ryzyko wystąpienia wielu poważnych chorób. Warto wspomnieć chociażby o miażdżycy, arytmii serca czy chorobach niedokrwiennych. Ponadto dieta uboga w magnez może skutkować pojawieniem się insulinooporności oraz cukrzycy typu drugiego. Niewiele osób wie, że niedobory tego minerału mogą także wywołać objawy depresyjne.

Zadbaj o odpowiedni poziom magnezu dla lepszego samopoczucia

Warto też suplementować magnez chociażby ze względu na bezpośredni wpływ tego minerału na nasze samopoczucie. Jeśli zadbasz o odpowiedni poziom w organizmie, zapomnisz również o problemach z zasypianiem. Należy przy tym podkreślić, że magnez stanowi świetne antidotum także na stres. W przypadku jego niedoboru możesz być rozdrażniony i nadpobudliwy. W skrajnych przypadkach brak magnezu w organizmie prowadzi nawet do agresji. Dodatkowo warto wspomnieć o skuteczności tego pierwiastka w stymulowaniu koncentracji. Jeśli często nie możesz skupić się w pracy na swoich obowiązkach, być może przyczyną jest właśnie niedobór magnezu.

Magnez jako antidotum na migrenę

Suplementacja magnezu jest zalecana także osobom ze skłonnościami do nawracających bólów głowy. Wysoki poziom w organizmie tego pierwiastka pozwala skutecznie zapobiegać tym uporczywym dolegliwościom. Należy podkreślić, że wspomaga również utrzymanie odpowiedniego poziomu ciśnienia krwi, co dodatkowo przeciwdziała bólom głowy.

Suplementacja magnezu dla osób aktywnych fizycznie

Jeśli jesteś osobą prowadzącą aktywny tryb życia, również powinieneś zastanowić się nad suplementacją magnezu. Ten kluczowy dla Twojego organizmu minerał skutecznie zapobiega zmęczeniu i pomaga w utrzymaniu energii na wysokim poziomie. Po suplementację koniecznie powinni zatem sięgnąć sportowcy, ale nie tylko. Preparaty z magnezem są zalecane także osobom starszym i kobietom w ciąży, ponieważ zapobiegają skurczom mięśni.

Magnez dla osób z problemami krążeniowymi

Regularne suplementowanie tabletek z magnezem jest zalecane również w przypadku problemów krążeniowych oraz chorób serca. Odpowiednio dopasowana suplementacja pozwala zapobiegać wielu dolegliwościom sercowym, w tym między innymi migotaniu przedsionków. Co więcej, magnez pomaga w utrzymaniu prawidłowego rytmu serca oraz pomaga w stabilizacji kardiomiocytów, skutecznie przeciwdziałając zmianom miażdżycowym.

Podsumowanie

Zastanów się, czy Twoja dieta nie jest zbyt uboga w magnez i sięgnij po odpowiednią suplementację. Szeroki wybór tego typu preparatów możesz zakupić na naszej stronie. Znajdziesz zarówno sam magnez, jak i produkty wzbogacone witaminą B6 ułatwiającą jego wchłanianie. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

pixel