DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nietrzymanie moczu — wstydliwy problem wielu kobiet

2021-09-09
Nietrzymanie moczu — wstydliwy problem wielu kobiet

Nietrzymanie moczu to niestety coraz częściej występująca nieprzyjemna dolegliwość, i to wbrew pozorom nie tylko u pań w podeszłym wieku. Ten dla wielu wstydliwy problem dotyka często młode kobiety, negatywnie wpływając na jakość ich życia. Oprócz tego, że nietrzymanie moczu może być poważnym dla naszego stanu zdrowia objawem, którego nie należy bagatelizować, powoduje również ogromny dyskomfort podczas codziennego życia. Kontrola prawidłowego oddawania moczu to bardzo ważna kwestia zdrowotna, o którą najlepiej zadbać jak najwcześniej, żeby w przyszłości uniknąć przykrych dolegliwości, dopadających nas w najmniej spodziewanych momentach.

Czy nieprzyjemnym dolegliwościom można zapobiegać?

Jak samodzielnie zadbać o prawidłowo funkcjonujący układ moczowy? Warto skupić się na odpowiedniej higienie wypróżniania. Przede wszystkim należy bezwzględnie unikać powstrzymywania oddawania moczu, gdyż w innym wypadku możemy doprowadzić do rozwoju bakterii wpływających z kolei na pojawiające się infekcje. Niosą one za sobą nieprzyjemne objawy takie jak ciągłe uczucie parcia, utrudnione i bolesne oddawanie moczu czy inne dolegliwości bólowe w okolicach układu moczowego. Nieleczone lub nieodpowiednio leczone infekcje mają tendencję do nawracania i w dalszym ciągu mogą uprzykrzać nam życie. Poza higieną oddawania moczu należy również zwrócić uwagę na stan mięśni dna miednicy, które mają duży wpływ na ewentualne przykre dolegliwości. W razie potrzeby możemy udać się do fizjoterapeuty uroginekologicznego, który wskaże odpowiednie ćwiczenia.

Odpowiednia kontrola oddawania moczu podstawą komfortu

Przy naprawdę poważnych dolegliwościach zalecamy udanie się do odpowiedniego lekarza, natomiast warto także we własnym zakresie zadbać o zdrowie dolnych dróg moczowych i mięśni. Odpowiednio dobrana suplementacja może zdziałać cuda. Zadba o cały układ moczowy, ale też wzmocni odporność oraz mięśnie. Naszą odpowiedzią na problem nietrzymania moczu jest suplement diety ApoLady w formie kapsułek. Połączenie odpowiednich ekstraktów roślinnych oraz witamin wspiera prawidłowe działanie układu moczowego u kobiet, zapewniając przy tym bezpieczeństwo stosowania, skuteczne działanie fizjologiczne oraz pomoc w utrzymaniu prawidłowego funkcjonowania pęcherza moczowego. Profesjonalnie dobrane składniki suplementu ApoLady dbają o nasz komfort w codziennym życiu i są skuteczną metodą walki z nieprzyjemnymi objawami. Jeśli zmagasz się z nietrzymaniem moczu, a nie znasz jego przyczyny, najlepiej zastosować sprawdzone i bezpieczne sposoby, które wpłyną nie tylko na źródło problemu, ale odpowiednim połączeniem witamin D, C i B12 zadziałają kompleksowo, wspomagając kontrolę nad oddawaniem moczu. W kapsułkach ApoLady zamknięto czysto naturalne składniki — z myślą o kobietach i poprawie jakości ich życia.

Co robić kiedy nietrzymanie moczu zaczyna dokuczać?

Dbanie o zdrowie układu moczowego jest podstawą zapobiegania wstydliwym i często krępującym sytuacjom. Bagatelizowanie problemu może doprowadzić do jego nasilenia, a w konsekwencji rosnącego dyskomfortu. Polecany przez nas suplement ApoLady działa długofalowo i przy regularnym stosowaniu wzmocni cały układ moczowy. Kiedy problem nietrzymania moczu już występuje, a chcemy poczuć się pewnie i uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, warto zainteresować się także doraźnym wsparciem dla naszego komfortu i postawić na przykład na dopasowujące się do kobiecego ciała wkładki higieniczne lub specjalne wkładki urologiczne. Często rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu okazuje się zabieg laseroterapii. Mimo wysokiego kosztu i konieczności wykonania kilku zabiegów jest to metoda bardzo skuteczna, a przy tym całkowicie bezpieczna. Szczególnie poleca się ją przy wysiłkowym nietrzymaniu moczu. Sam zabieg nie wymaga pobytu w szpitalu, może odbywać się bez znieczulenia, a jego efekty zauważalne są już po miesiącu. Problem z nietrzymaniem moczu nie musi odbierać kobietom wygody i uprzykrzać codziennego życia, jeśli tylko odpowiednio o siebie zadbamy — profilaktyką, naturalną suplementacją wspierającą układ moczowy oraz komfortowymi rozwiązaniami, które wcale nie przekreślają kontynuowania codziennych zajęć i aktywności.

pixel