DARMOWA DOSTAWA DO PACZKOMATÓW INPOST i ORLEN PACZKA PRZY ZAMÓWIENIU POWYŻEJ 70 ZŁ
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Pielęgnacja skóry zimą - na co zwracać uwagę?

2020-12-03
Pielęgnacja skóry zimą - na co zwracać uwagę?

Odpowiednia pielęgnacja skóry to element nadrzędny, aby można było cieszyć się doskonałym jej wyglądem, kondycją i jakością. W okresie zimowym, w sposób szczególny ma to istotne znaczenie. Odpowiednie kosmetyki na zimę stanowią najważniejszy element, na jakim każdy z nas powinien się skupić.

Co wybrać? Jakie produkty sprawdzą się najlepiej? Co będzie dobre dla osób dorosłych, co sprawdzi się dla dzieci? Mamy nadzieję, iż zestawienie ciekawych produktów, które dla Was przygotowaliśmy, pozwoli Wam w pełni skompletować Waszą kosmetyczkę na zimową porę.

Kosmetyki na zimę dla dzieci

O skórę naszych maluszków powinniśmy zadbać w sposób szczególny. Jest ona niezwykle wrażliwa na wszelkie zmiany pogodowe, a szczególnie na zimowe warunki. Istotne znaczenie ma zabezpieczenie twarzy dziecka, która to powinna być chroniona zarówno przed zimowym słońcem, wiatrem, jak również i mrozem. Jeśli w grę wchodzi apteczka Dziecka, warto na pewno postawić na specjalistyczne kremy o odpowiednim składzie i doskonałym działaniu. Idealnym produktem, rekomendowanym wśród pediatrów i rodziców jest na pewno EMOLIUM Krem Ochronny na wiatr i mróz, jaki stanowi doskonały wybór i dla niemowlaka i dla starszego dziecka.

EMOLIUM Krem Ochronny na wiatr i mróz 75ml

EMOLIUM Krem Ochronny na wiatr i mróz 75ml

Kosmetyki na zimę dla dorosłych

Bez względu na wiek, niezwykle istotne znaczenie dla dorosłych ma także i odpowiednia ochrona skóry przed wiatrem, mrozem czy słońcem. Sięgając po odpowiednie specyfiki, mają one za zadanie z jednej strony działać ochronnie, z drugiej pielęgnacyjnie. Dobre kremy ochronią naszą skórę przed: suchością, szorstkością, uczuciem napięcia, ale także przed pieczeniem, podrażnieniami czy zaczerwieniami. Warto postawić na przykład na Cetaphil PS Nawilżający Krem Lipoaktywny czy też FLOS-LEK Vege Lip Care, które to stanowią doskonałe rozwiązanie dla naszej skóry i ust w ten zimowy czas. Doskonały jest także produkt Cerkobaza, będący emolientem do codziennej pielęgnacji skóry suchej i podrażnionej.

Cetaphil PS Nawilżający krem lipoaktywny 100g

Cetaphil PS Nawilżający krem lipoaktywny 100g

Kosmetyki na zimę - skład

Najbardziej istotny dla kosmetyków na zimę jest ich skład. Jakie więc substancje odgrywają tam tak ważną rolę? Są to na pewno:

- oleje i masła roślinne
- witaminy A, C i E
- pantenol
- alantoina
- bisabolol
- lipidy
- ceramidy
- filtry UV
- oleje mineralne
- gliceryna

Sięgając po kosmetyki na zimę, bez wątpienia warto zwracać uwagę na ich skład, jak również i na przeznaczenie. W okresie zimowym skóra potrzebuje dodatkowej pielęgnacji, a taką są w stanie zapewnić nam tylko i wyłącznie odpowiednie do tego specyfiki. To stanowi bez wątpienia element nadrzędny.

pixel